Az oroszlánkirály

The Lion King

2023.03.25 Informer2

Az oroszlánkirály az egyik legikonikusabb animációs film, amely valaha készült. Az afrikai szavannában játszódó történet a királyfi, Simba életének epikus kalandjait követi, ahogy elhagyja az otthonát és felnőtté válik. A film rendkívül szórakoztató ... Több

2019.03.05 Timcsi

A mese. Tényleg hibátlan, remek az alaptörténete sok minden történik benne, sokféle karakter találkozik benne és a zenék pedig zseniálisak.

2017.01.17 Gigi

Csodás mese, amit felnőtt fejjel is nyugodtan leülhetünk megnézni, nem fogjuk unni.

2017.04.18 bgnz367

Tökéletes mese, a családról, barátokról és minden fontos értékrendről amit a mai világban szeretnek az emberek elfelejteni. Nagyszerű mese és csodálatosan meg van rajzolva pedig nem mai darab.

2019.05.07 petraszab

Szuper mese. A története nagyon érett, felnőtt fejjel is élvezhető. Szép, formásak a szereplők, jók a párbeszédes és remek a zenéje.

2018.03.07 kevelin

A legszebb mese a szeretetről és kitartásról. Imádtam gyerekként és most is szívesen megnézem. Sajnos nekem nem minden Walt Disney mese jött be, de ez kifejezetten tökéletesre sikeredett. Timon és Pumba pedig verhetetlen. Azóta se láttam olyan mesét amibe ennyire jó párost tudtak volna a rendezők létrehozni.

2018.03.19 hackerjulcsi

Nagyon szép mesefilm, fantáziadús és nagyszerű betétdalok vannak benne. Szerintem érdemes volt megnézni és nem véletlenül szerettem már gyerekként is. Timon annyira édes és szemtelen.

2017.01.27 Csillagpor

Disney mesefilmek közül egyértelműen ez a film a legkirályabb. Zseniálisak a karakterek a humor a zene, tehát kihagyhatatlan alapdarab mind gyerekeknek mind felnőtteknek akik szeretik a minőségi meséket és ürügynek van egy gyerekük, vagy unokatestvérük hogy leülhessenek bűntetlenül mesétnézni:D:)

2015.09.24 Zsceeeka

Azt hiszem mondható, hogy a legszebb és a leghíresebb Disney mese. A történet megható és a dalok is gyönyörűek. Úgy gondolom, hogy minden gyereknek látnia kellene. :)

2018.10.02 thejoker

Nagyon szép mese. aranyos karakterekkel. Nem hiába kapott Oscar-díjat. Milliószor láttam kicsinek, és most is letudnék ülni elé megnézni, mert megunhatatlan. A zene és a történet egyaránt elképesztő. Egy örök klasszikus.

2019.01.04 szabomarc

Gyerekkorom meghatározó rajzfilmje. A legmegrázóbb rajzfilmes élményem is ehhez a filmhez kapcsolódik, aki látta a filmet, alighanem tudja melyik jelenet lehetett ez. Gyönyörű történet barátságról, szerelemről, kitartásról, a gyerekek és felnőttek sz... Több

2018.07.30 czerik

Nagyszerű mese. Gyermekeknek, felnőtteknek szintén ajánlom. Van mondanivalója, van értelme a mesének. Ajánlom.

2016.11.25 Borga

Sokakhoz hasonlóan nekem is az egyik kedvenc Disney mesefilmem az Az oroszlánkirály. Mind a mese grafikája varázslatos, mind pedig a film zenéje, melyet ha egyszer hall az ember, soha többé nem felejt el.

2018.03.31 NFG

Gyönyörű animációja van, ami önmagában ad rá elég okot, hogy megnézze az ember! A története is aranyos! Egy két szereplő pedig kifejezetten rajongást válthat ki bárkiből!