
A film összbevétele 1 347 597 973 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 423 509 977 forintot termelt. A hazai mozik összesen 272 404 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A „Killmonger” becenevet a Vasemberben már hallhattuk.
A Fekete Párduc, azaz T'Challa volt anno a világtörténelem legelső fekete szuperhőse.
Amerika kapitány pajzsa is vibrániumból készült.
A wakandai nyelvhez a xhoszai, egy dél-afrikai nyelvcsaládból származó dialektus szolgált alapul.
Mivel sem Ryan Coogler rendező, sem Chadwick Boseman főszereplő nem járt még korábban az afrikai kontinensen, a forgatások előtt mindketten odautaztak, hogy fel tudjanak készülni a filmre, Boseman egy nyelvészt is felkeresett, aki segített neki a helyi dialektus elsajátításában.
A Fekete párduc először 1966-ban tűnt fel a Fantasztikus négyesben, 1968-ban a karakter a Bosszúállók csapatához csatlakozott, 1977-ben pedig már saját képregényt szenteltek neki.
Ryan Cooglert a nála hét évvel idősebb unokatestvére ismertette meg a Marvel képregények világával.
Újabb rekordot tudhat magáénak a nagy sikerű Fekete Párduc film. Zsinórban az ötödik héten maradt az élen az amerikai bevételi listán, ami eddig csak James Cameron Avatar-jának sikerült 2009-ben.
Angela Bassett korábban már szerepelt egy olyan filmben, amelynek A fekete párduc volt a címe, ez azonban a hatvanas-hetvenes évek polgárjogi mozgalmait dolgozta fel.
Az eredeti képregényekben Shuri volt az, aki fogékonyabb volt az ősi hagyományokra és misztikára, a fivére, T'Challa pedig inkább racionálisabb alkat volt. A filmben azonban megcserélték ezt a két karaktert, így Shuri lett Wakanda tudósa és mérnöke.