007 Nincs idő meghalni

No Time to Die

2021.11.11 Eastern79

Nyomokban Bondot tartalmaz

Már a kezdés is stílusidegen, hiszen a korábbi Bond filmekre jellemző látványos kezdő képsorok helyett egy unalmas felvezetést láthatunk, és sajnos a későbbiekben sem éreztem azt, hogy egy klasszikus "őfelsége titkosügynöke" mozit látok, inkább egy közepes akciófilmet az unott Daniel Craiggel. Talán Rami Malek karaktere és játéka volt jobb a többiekéhez képest, de elég időt sem kapott és pocsékul lett megírva a többi szereplővel együtt, hogy a történetről már ne is beszéljek. A vége pedig, nos, arról jobb nem sokat beszélni, Bond halála és az azt megelőző papírzsepipusztítónak szánt giccs és közhelyparádé egyszerűen érthetetlen. Illúzióromboló és unalmas "majdnem" Bond film.

Közepeske a Bond-szériában

Az eddig elkészült 25 Bond-film több szempont alapján is rangsorolható (nekem volt szerencsém mindet látni), de akárhogyan is nézzük, a legújabb epizód a középmezőny aljára tehető csak fel. Bár érzelmesebb a figura, és a dekadens szexizmust valamiféle ragaszkodó szeretet váltja fel (ami egyébként stílusidegen Bond karakterétől), a gyengécske akciójelenetek nem ellensúlyozzák a sztori halvány színvonalát. Daniel Craig utolsó Bond-alakítása ráadásul magát a karaktert is elbúcsúztatja, ami megdöbbentően ostoba húzás a készítőktől. Értékelésem: 50%.

2022.07.07 sptt

Nem volt rossz. Van egy olyan Bond-korszak, a 80-es évekből, amikor nem szívesen néztem, egyenesen untatott. Nem azt mondom, hogy a mostani korszak az a kategória, amiről nem tudom levenni a szemem. Nem igazán hoz lázba, amikor 20 percen keresztül vá... Több

2021.12.22 Tanovszky

Egy random ügynökfilm

Nyomokban még tartalmazott James Bond karakterére utaló jeleket. Azokat is csak kötelező jelleggel pipálták ki. Pl.: nagy nehezen ráadtak egy szmokingot egy bárpultos jelenet erejéig, hogy kikérhesse a vodka-Martinit. És asszem, kb. ennyi. Ha ezt a jelenetet kivesszük, akkor kb. bármilyen random ügynökös filmnek elmenne. Ami hiányzott: szórakoztatás, elegancia, sárm, önirónia, humor, ötletes megoldások, jópofa főgonosz. Kaptunk helyette egy géppuskával kommandózó Rambót, plusz egy másik 007-es ügynököt, mert Bond már egyedül kevés volt. Vagyis tudjuk, hogy nem volt kevés, csak hát kellett a színesítés. És Mr. Robot mint főgonosz? Kiváló színész, de valljuk be, ez a szerep nem annyira állt jól neki. Látványban és akcióban persze nincs hiány. Valóban egy korszak zárult le, de nem ezzel a filmmel, hanem már az előző néhánnyal.

2021.10.01 VérAlex

Bár szerintem nem ez a legjobb James Bond-film, egyértelműen a legdrámaibb és legemberibb. Imádtam egyszerűen, szerintem ha egy 007-es filmet se látott korábban, ezt az egyet mindenképp érdemes, vagy legalábbis a Craig-féle mozikat.

2021.10.02 Lóri Ádámcsik

Gyengére sikerült hattyúdal

A Daniel Craig által eljátszott Bond-filmek közül sajnos ezt érzem a leggyengébbnek. Borzasztó sok elnyújtott, unalmas párbeszéd és kevés akció. Ez jellemezte a legfrissebb 007-et. Az osztályzat 003-as. :)

2022.07.11 kevelin

Izgalmas, tipikus 007-es film, hatszázadik bőrben. Nem vagyok rajongó, az első, amit láttam (aztán megnéztem a többit is) mindközül ez tetszett a legjobban.

2021.11.13 acura steve

Mintha nem is Bond-film lenne, kilóg a sorból! Egy héttel utána, hogy megnéztem, most meg azt gondolom, hogy Craig leggyengébb Bond-filmje! Borzasztó, hogy 1,5 évig vártunk rá, és nem javítottak rajta! Világos, hogy Danny Boyle miért is szállt ki. Ak... Több

2021.11.14 Sebes Gábor

Három csillag. Nagy-nagy jóindulattal. Nagyjából egypálcás sztori, unalmas. Persze Craig jó (milyen legyen), üresjáratok, mindegy, meg lehet nézni, ha nincs jobb.

2022.03.17 Boro

A film első fele nagyon tetszett, illetve Daniel Craig kimagasló alakítása ezért (jó), viszont miután feltűnik a gyerek, én nem néztem tovább, csak két nap múlva. Bezavart. Nem illik a 007-es filmekbe. ... és nem tetszett, hogy a végén meghal... nem ... Több

2021.10.02 nagygellert

Unalmas sz*r.

2021.09.30 BonCsa

Nagyon jó akcófilm, ugyanakkor szívszorító maga a történet. Nem tudtam vele betelni. Az tuti, hogy még párszor meg fogom nézni.

2021.12.30 Máté Polgár

Nagyon jó film. Nagyon szép kép, és ezúttal egy sokkal érzelmesebb film, ami nem volt rossz. A zene is jó, a karakterek is nagyon szuperek. Az egyetlen negatívum, hogy a főgonosz karaktere túl üres, de ezt még el lehet nézni.

2021.10.03 Kenéz Barna

By-by Craig

Végre elbúcsúztunk Daniel Craigtől, ez a jó hír. Nem szerettem ezt a fickót. Szerintem semmilyen szinten nem felelt meg a "Bond brand"-hez. Se nem volt sármos, se nem jó színész. De ezt már sokan, sokféleképpen leírták előttem az előző években. Ez az "utolsó" Bond film azonos problémával küzdött, mint a Star Wars lezáró epizódja is, hogy rengeteg elvárásnak kellett megfelelnie. Várható volt, hogy nagyon sokan csalódni fognak. Egy átlagos, 100 ezerszer látott történet, még a gonosz is annyira gyenge gonosz, mintha a rendezőnek ez is a szerződésébe lenne beleírva... Aztán a vége felrúg minden Bond hagyományt.