Csernobil

Csernobil

Chernobyl
csd

Az amerikai HBO, illetve a brit Sky tévécsatorna koprodukciójában készült minisorozat az 1986-os csernobili katasztrófa eseményeire koncentrál.

(Nagy Levente)

Rendező: Johan Renck
Forgatókönyvíró: Craig Mazin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2019.05.06. | HBO Max (2021.05.07.)

2024.04.09 pantlac

Ma is aktuális

Ha a film csak 10% igazságot tartalmaz, akkor is borzasztó! A mai háborús helyzetben pedig még borzasztóbb!

2023.03.01 Informer2

a nap véleménye

Csernobil, kinek érdemes megnéznie?

A Csernobil című HBO minisorozat az egyik legmeghatározóbb alkotás az elmúlt években, amely egyik legnagyobb témáját, az emberi hibákat és azok következményeit dolgozza fel. A sorozat megjelenése óta egyre népszerűbb lett, és sokan azt mondják, hogy ... Teljes kritika

2019.06.18 HE7EDIK

A szocializmus ára

Rengeteget megtudtam a katasztrófáról a sorozat által, olyan dolgokat is, amiket álmomban sem gondoltam volna. Hihetetlen, hogy az atomerőmű vezetői hogyan próbálták eltusolni a nyilvánvalót, közben pedig erre mennyi élet ráment, na meg milyen iszon... Teljes kritika

2022.02.28 Dorkateo

Kötelezővé tenném a filmet minden iskolában!

Micsoda arrogancia azt gondolni, hogy amit egy mai mérnök tervez, az majd hibátlanul fog működni. Pedig mind ismerjük Murphyt: "ami el tud romlani, az el is romlik". Szóval k*rvára biztosítani kéne, többszörösen is. És itt jön az újabb káromkodásom: a politikusok menjenek el bánatos p*csába. Olcsóbb volt elhallgatni? Nincs baj, mert én azt mondom? Komolyan el kell gondolkodni azon, tényleg annyira fontos az a plusz energia nekünk? Tényleg kell nekünk az a sok sz*r, amit az energiával előállítunk? Kötelezővé tenném ezt a filmet minden iskolában. Állampolgári ismeretek címen. Csak hogy értsük, kikre szavazunk. Kinek a kezébe adunk hatalmat dönteni valamiről, amihez nem is ért, csak parancsolgat. Mérhetetlenül haragszom az oktatási rendszerre is (nem csak a magyarra), mert nem teszi mindenki számára érthetővé, hogy mivel jár a láncreakció. Hogy micsoda erőket akarunk irányítás alatt tartani bizonytalan eszközökkel. Nincs illúzióm, más kormányok is ugyanilyen őrült módon döntenek nehéz helyzetekben. Csernobil csak egy emblematikus példája ezeknek. Köszönet a készítőknek, fantasztikusat alkottak. Hála a hősöknek, akik áldozatot hoztak mindenkiért. - Az Orosz-Ukrán háború margójára - 2022.

2021.09.04 dailyfilmsan

Nagyon szemléletes a sorozat. Letaglózza az embert, teljesen felborzolja a kedélyeket. Nem véletlen a legjobb sorozat kb. minden ranglistán. Meg kell nézni kategória. Erre szavak nincsenek is.

A premiert követően 30-40%-kal megnőtt a turisták száma Csernobil környékén.Szerző: Képkockák

(2019. 06. 21.)
Atomokra hullva
Az ötrészes Csernobil vitathatatlanul a sorozatgyártás egyik csúcsteljesítménye. Autentikus krónika az atomkatasztrófáról és arról, hogy ahol zsarnokság van, szem vagy a láncban. Több

(2019. 09. 21.)
A május hatodikán megjelent Csernobil-minisorozat az az alkotás, amit senkinek nemcsak, hogy nem érdemes, de nem is szabad kihagynia. Unod a témát, hallottad már a sztorit? Nem tudsz te semmit, Havas Jon. Spoilermentes (érdemes ezt leírni?) évadkritika. Több

(2019. 06. 13.)
Majdnem mind meghaltunk néhány politikus büszkesége miatt
Az HBO alkotása nem csupán karakterkezelésben példás, hanem filmtechnikában és a rendezői munkában is. Több

(2019. 06. 13.)
Kinek ajánlom a sorozatot? Mindenkinek. Ha csak egy sorozat van ebben az évben, amire tudsz időt szakítani, akkor ez legyen az. Több

(2019. 07. 22.)
Pár hónapja még elképzelhetetlennek tűnt, de ma már nem túlzás azt mondani, hogy a Csernobil az elmúlt éveknek nemcsak az egyik legfontosabb, de legfontosabb sorozata is lett. Több