Bárány a farkasok között

Bárány a farkasok között

Come pecore in mezzo ai lupi

Egy bűnözői bandába beépült rendőrnő bosszút és megváltást keres, túlélve a zavart emberek könyörtelen világában.

(Hupka Adrián)

Rendező: Lyda Patitucci
Forgatókönyvíró: Filippo Gravino
Ország: Olaszország
Premier: 2023.07.13. | HBO Max (2023.12.01.)

2024.05.09 Ahoj poplacsek

3/10 – valószínűleg jobb annál, mint ahogy nekem tetszett

Egy olasz bűnügyi filmet láttunk, melyet inkább skandinávnak tippeltem volna. Sötét hangulatú, baljós zenével, bűnözők közé beépült rendőrrel, szétesett családdal és végtelenül gonosz szerb bűnözőkkel, akik állandóan irracionális mértékben erőszakosak, sőt, még szerbül is beszélnek. (Megj.: az európai filmekben a 21. században 80-90%-ban szerbek a bűnözők. Ha szerb lennék, ez a sztereotípia zavarna.) Egy darabig eltartott, mire összeraktam, hogy ki kivel van, de akkor meg nem értettem, hogy mit kezdjek ezzel. Erősen gondolkodtam, hogy végül végignézem, ne maradjak már hülyén, de aztán negyed órával a vége előtt győzött a stop gomb. Majdnem sikerült végigcsinálni pedig.

2024.01.02 Fikatours_blogger

Tetszett az egyedi hangulata a történetnek, és hogy a főhősből nem kreáltak akcióhőst. (A baptista lelkész fatert viszont jó hosszan keresztelném meg a medencéjében.)

2023.12.04 nmth01

Nekem nagyon tetszett, a sztori erős, a karakterek és a színészek is remekeltek, számomra egy üdítő felüdülésnek hatott a sok hollywoodi film után, amiket mostanában néztem. Csak ajánlani tudom.

Alvó kutya
A kémnő visszatér