Che Guevara: A motoros naplója

Che Guevara: A motoros naplója

Diarios de motocicleta

A húszas évei elején járó Ernesto Guevara barátjával együtt felkerekedik, hogy Buenos Airesből elindulva bejárják Latin-Amerikát motorbiciklin. Bár a jármű egy ponton cserbenhagyja őket, folytatják utazásukat, és bejárják a hatalmas kontinenst. Mindinkább szembesülnek azokkal a társadalmi… Több

Rendező: Walter Salles
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Brazília, Argentína, Chile, Peru
Premier (HU): 2004.11.11.
Antonella Costa

2024.01.23 Fikatours_blogger

A táj és az emberek fotózása ötös. A történet nulla, a többi szempont szerint is csak közepes alkotás.

2020.11.01 András383248

Sztálinról és Hitlerről is lesz ilyen?

Hitlert minden filmben gonosznak állítják be. Joggal. Sztálint is talán, de a kommunizmust és annak 100 millió áldozatát feldolgozó filmből igen kevés van. Erre itt van a kommunista Che Gueavara, a világ első koncentrációs haláltáborának létrehozója, egy tömeggyilkos, és piedesztálra emeljük? Meg Che Guevarás pólóban mászkálunk? Ennyi erővel Hitleres pólóban is lehetne mászkálni... diktatúra és diktatúra, nincs különbség. Egyesek a filmkultúrában mégis az egyiket megengedőnek tartják, és kettős mércét alkalmaznak. Ez természetesen a baloldali, szocibarát Hállivúdnak köszönhető...

2015.03.24 hedva

Nem rég olvastam egy cikket arról, hogy mennyire gáz, hogy egy csomó olyan film, könyv stb. készül, ami piedesztálra emeli ezeket a "forradalmárokat", és megpróbálja bemutatni az "emberi" oldalukat, miközben hát mégis csak gyilkosokról és erőszaktevő... Több

2019.07.10 hogerr

Élvezetes film volt szerethető szereplőkkel, és amennyire meg tudom ítélni, realisztikus is, legalábbis nem volt tele mindenféle szokásos amerikai giccsel, amit a nyomor ábrázolásakor fel szoktak használni. Ez eléggé tetszett benne.

Mikor Ernesto és Alberto az El Diario Austral c. lapot olvassák, Alberto panaszkodik, hogy elírták a nevét. Az újság a mai napig létezik, és a forgatás során lehoztak egy cikket a készülő filmről, ahol szándékosan újra elírták Alberto nevét.Szerző: kázsé

A filmben hallható az Uruguay-i zeneszerző, "Al otro lado del río" című száma, ami a második nem angol nyelvű zeneszám lett, ami Oscar-díjat kapott.Szerző: kázsé

A film sok nemzetközi versenyen és fesztiválon Brazíliát képviselte, jóllehet, a stábból csak a rendező brazil.Szerző: kázsé

Az eredeti motorbiciklik brit Norton International modellek voltak, ilyeneket használtak a filmezés során is, kivéve a balesetnél, ahol modern Suzukikat használtak, amiket átalakítottak, hogy úgy nézzenek ki, mint a Norton.Szerző: kázsé