Dögkeselyű

Dögkeselyü

A film irodalmi alapja Munkácsi Miklós "Kihívás" című munkája.Szerző: Berto49

Az ütős és azóta is – magyar filmben – páratlanul ragyogó zenéjét, amit a kezdő képsorok alatt, majd később az autós üldözés során lehet hallani, Kovács György és Vukán György szerezte.Szerző: Berto49

Simon szülei az 1934-es Meseautót nézik, amikor meglátogatja őket, melynek főszereplője Perczel Zita.Szerző: harnas1207

Perczel Zita csak a szerep kedvéért utazott haza Olaszországból. A színésznő ekkor már visszavonult a filmezéstől, és nyugodt életet élt Rómában.Szerző: harnas1207

A filmnek musical változata is készült, melyet 2014. december 7-én mutattak be a Madách Színházban.Szerző: harnas1207

András Ferenc 1994-es filmje, a Törvénytelen egyfajta "folytatás-próbálkozása" a Dögkeselyűnek.Szerző: harnas1207

A filmvégi legendás autós üldözést a Totalcar 2012-ben újraforgatta.Szerző: harnas1207

Az üldözéses jelenet érdekessége, hogy a Kerepesi úton vették fel, forgalomelterelés vagy rendőri biztosítás nélkül.Szerző: harnas1207

A Cserhalmi György által játszott karaktertől ellopnak 10000 forintot. A színész gázsija pont kétszer ennyi volt.Szerző: harnas1207

A filmet több szocialista országban "cenzúrázták", mivel túlságosan is sötét hangulatúnak ítélték meg. Ennek eredményeképpen több helyen levágták a végét.Szerző: harnas1207

Az 1983-as Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon Arany Medve-díjra jelölték.Szerző: harnas1207

Az első magyar film volt, melyben használtak steadicamet.Szerző: harnas1207

Egy baki a filmben: Simon a piros Ladát kissé összetöri menekülés közben, de a bontóba már ép autóval érkezik.Szerző: harnas1207