
Érdekességek (35)
A film elején felcsendül az Echo & the Bunnymen együttes száma a The Killing Moon, a Bunnymen magyarul nyúl embert jelent a szám hivatalos videóklippjében pedig egy kosztümös jelmezes egyén látható aki egy helyben álldogál mozdulatlanul akárcsak a filmben, ennek hatására alkothatta meg Richard Kelly a film kultikus alakját egyénét Frank-t az űrnyúlat.
A Magyar plakáton az alábbi idézet volt olvasható a film címe alatt: "Nem jutsz elég messze soha".
A rendező első és egyetlen filmje ami pozitív pontszámot kapott a nézőktől és kritikusoktól, ezután még 2 filmet rendezett Richard Kelly.
Richard Kelly, aki film írója a film megjelenése után 2 évvel kiadta könyvét is, melynek címe The Donnie Darko Book. A könyv előszavát a főszerepet játszó színész, maga Jake Gyllenhaal írta. Richard Kelly könyvéből elolvashatjuk többek között a film forgatókönyvét (rendezői változat), interjút a film megalkotójával, képeket és rajzokat a Donnie Darko filmből, valamint az ihletül szolgáló grafikákat.
A filmben látható egy nyúl, melyet először 15 cm-es formában, majd egy kétszer akkora, 30 cm-es alakban, ráadásul beszélni tudó változatban elkészített a NECA (National Entertainment Collectibles Association).
A film rendezői változata +20 perc a normál, eredeti változathoz képest. Ebben az anyagban néhol felcserélték a zenéket a filmben, továbbá képek is megtekinthetőek Az időutazás filozófiája c. könyvből, amely a filmben szóba kerül.
A filmnek Blu-ray-változata is megjelent 2009-ben az Egyesült Államokban, majd egy évvel később az Egyesült Királyságban is. Ez utóbbi egy két lemezes, speciális kiadás volt, ugyanis az eredeti film mellett a rendezői változat is megtekinthető rajta, továbbá a színészek és a stábtagok audiokommentárjai is meghallgathatóak.
Hasonló filmek
A Donnie Darko-nak elkészült egy rendezői változata is, melyet 2004-ben adtak ki, ebben érdekes számcserék figyelhetőek meg. A Never Tear Us Apart című dal került a film legelejére az INXS-től, míg az Under the Milky Way-t egy későbbi résznél hallgatjuk, akkor mikor Donnie apjával beszélget az autóban. Az Under the Milky Way-t egyébként a The Killing Moon-al helyettesítették ebben a változatban.
A film legelején az Echo & the Bunnymen angol new wave együttes The Killing Moon száma hallható.
Érdekesség, hogy az egyik jelenetben a Joy Division angol rockegyüttes Love Will Tear Us Apart dalának 1995-ös változata csendül fel, habár maga a Donnie Darko film története korábban, egészen pontosan 1988-ban játszódik
Abban a jelenetben, mikor Donnie és Gretchen elmennek a party-ról, az Under the Milky Way-t hallhatjuk a The Church előadásában.
Samantha és tánccsoportja szereplésekor az 1978-ban alakult brit popegyüttes, a Duran Duran egyik ismert száma, a Notorious hallható.
A forgatócsoport az Angeles Crest autópályáról forgatta le a Donnie Darko legvégét, mikor gyönyörű vidéki tájat láthatunk.
Azokat a jeleneteket, amelyek az iskolában játszódnak, a jezsuita Loyola Középiskolában vették fel.