Idegenek fenyegetik az emberiséget a huszonhatodik században, és a túlélés a tét. A sorozat alapját a Halo-videójátékok szolgáltatták.
(Hupka Adrián)
Sorozat áttekintés
FILMINFÓ
Író: Steven Kane, Kyle Killen
KULCSSZAVAK

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)
A kép forrása: Paramount+

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)

80 Halo (2022)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Az első évad még gyengébb, ott látszik, hogy csak az építkezésen van a hangsúly. A karakterek kapnak egy alapot. Megismerhetjük a Spartan programot stb. John-117 múltjáról sok mindent megtudhatunk, és a szövetség tervéről, hogy megszerezze a Halot. A háttérben viszont ott somfordál valami, a Kwan-féle történetszálon, amit a 2. évad végén, a nagy fináléban tudunk meg. Van egy ősibb ellenség is, ami veszélyt jelent az emberekre és a szövetségre is. Az Árvíz (Flood) egy parazitafaj, amelynek célja, hogy minden organizmust megfertőzzön és elnyeljen. Számomra még érdekesebb is volt, mint az ember-Szövetség háború. (Sajnos ezt a 3. évadra tartogatták, ami lehet, hogy nem valósul meg.) Cselszövés is jelen van. Mindenki kapásból hátba szúr mindenkit, ha érdeke úgy kívánja. John csak Spartan (és egykori Spartan) bajtársaiban és Kwanban bízhat. Csatajelenetek vannak az évad elején, közepén és végén. De főleg a 2. évad közepi bolygóostrom és a végi űrcsata/Árvíz/főgenya vs. John tetszett.
Ez egy középszerű sci-fi sorozat, melynek igazából minden történeti elemét már láthattuk máshol, csak szebben kivitelezve. Egy furcsa egyveleget kapunk, ahol elvileg egy galaktikus háború folyik, meg szuperkatonák léteznek, akik mind érzelemmentesek, meg nem is, és van idejük bolygók közt rohangálni, de aztán néha rossz cgi szörnyeket kell lőniük, és mindenki ok nélkül titkolózik, meg civilek irányítanak katonai egységeket, amik alapvető logisztikai és stratégiai hibákat követnek el majdnem mindig, ha látjuk őket. Nem tudom, a játék milyen, de úgy sejtem, nem ennyire zilált és céltalan, mint ez a sztori. Sci-fi sorozat esetében a világépítés kimondottan fontos, de a Halo nem igazán csinál semmit, csak sztoikus főszereplőit tologatja jelenetből jelenetre, mert színészi képességük az általános iskolás karácsonyi előadás szintjén mozog. A legtöbb helyszín steril és nem hihető, nem egy világot látunk, hanem csak díszleteket. Nem igazán tudom ajánlani, mert sajnos az akciójelenetek sem túl érdekesek, annak ellenére, hogy alig van belőlük a sorozatban.
Magyarországon forgatták (az első évadot), ezért érdekes látni, ahogyan a felismerhető parkjainkban futurisztikus jelenetek játszódnak, és átalakítják azokat jövőbeli helyszínekké. Aki szereti a harcot, az űrbeli csatározásokat, idegen lényeket, rejtélyeket, nekik nagyon ajánlom. Az első évadban még magyar színészeket is fel lehet ismerni.
Már az elején leszögezem, hogy bár korábban hallottam róla, de soha nem játszottam a széria alapjául szolgáló számítógépes játékkal, így az nem tudott befolyásolni a sorozat megítélésében. Ebben a szériában az emberi faj és a több idegen fajt tömörítő Covenant Birodalom harcol egymás ellen, egy a peremvidéken lévő szakadár kolóniabolygón. Egy kibernetikusan feljavított Spartan szuperkatona egy rejtélyes ősi eredetű tárggyal kerül kapcsolatba, amely hamarosan a két szemben álló hatalom érdeklődését is felkelti. A szériában minden adott volt egy nagyszabású sci-fi eposz elmeséléséhez, de ezzel a készítők sajnos nem sokat tudtak kezdeni. Összegezve: az akció lehetett volna több is és látványosabb is, mert az legalább megmenthette volna a sorozatot, ugyanis így sci-finek kissé gyengécske, a története pedig túlságosan sablonos, ahhoz, hogy kitörjön a középszerűségből.
A tévéműsorhoz hasonlóan Master Chief a könyvekben is sokszor sétál sisak nélkül, de ezt csak akkor teszi, ha biztonságban érezi magát. Ezzel szemben ez csak négyszer fordul elő a fő Halo játékokban, és az arca soha nem látszik teljesen.
A bemutatót széles körben vegyes kritikák fogadták. A franchise néhány régi rajongója nem szerette a sorozat jelentős változtatásait, beleértve a Master Chief sisakjának levételét, ami soha nem fordult elő a videójátékokban. Míg sok régi és új rajongó, aki ismeri a kiterjesztett Halo médiát, és akik nem ismerik a videójátékot, állítólag élvezték a sorozatot, mint egy új tudományos-fantasztikus műsort.