
Érdekességek (17)
A film összbevétele 242 623 dollár volt (imdb.com).
A film forgatását 1991. szeptember 3-án kezdték meg és 1991. október 19-én fejezték be. A film teljes egészét Új-Zélandon rögzítették.
A film főszerepében látható Timothy Balme színésznek ez volt az első olyan szereplése, amelyet bemutattak a mozikban is, merthogy ezelőtt csupán rövidfilmekben és tévésorozatokban tűnt fel.
Miután a filmet bemutatták Új-Zélandon, egy néző beperelte a gyártó stúdiót. Ugyanis a filmben látható temetői jelenetet egy valóban létező és működő temetőben forgatták, és a legtöbb sírkővőn látható nevek valódiak voltak, és ez nem tetszett a felperesnek, mert úgy vélte, hogy ez személyi jogokat sért. Plusz érdekessége ennek, hogy amikor Új-Zélandon bemutatták a filmet, még csak kialakulóban voltak az efféle személyi jogok, és csak a per után kezdtek komolyabban foglalkozni ezekkel.
Amerikában a Dead Alive címen mutatták be a mozikban, 1993. február 12-én.
Idehaza a Flamex adta ki videókazettán, ráadásként egyből vágatlanul.
A filmnek rengeteg különböző játékidejű változata létezik. Az, hogy egyes országokban melyik változata lett bemutatva, elsősorban attól függött, hogy az adott országban mennyit vágtak ki a kész filmből, aminek az eredeti játékideje 104 perces volt.
Hasonló filmek
A film rendezője, Peter Jackson feltűnik egy apróbb szerep erejéig a filmben. Ő alakította a filmben a halottasházi asszisztenst.
A film híres patkánymajma a Koponya-szigetről származik. Ez egy filmes utalás volt az 1933-as King Kong című filmre, amely a rendező, Peter Jackson egyik kedvenc filmje.
Egyes hírek szerint, amikor Svédországban megjelent a film a videotékák polcain, hányózacskókat adtak a filmhez.
A filmben látható kutya neve Fernando. Ez tisztelgő gesztus Peter Jackson részéről Fernando Trueba rendező előtt.
Ezt a filmet a filmtörténet legvéresebbjeként tartják számon.
300 liter művért használtak fel az utolsó jelenet forgatáskor.
A film vetítésenként többet keresett az eredeti Új-Zélandi bemutató után, mint a Batman visszatér.