Ismeretlen föld

Ismeretlen föld

También la lluvia

Sebastain, a rendező és Costa, a producer Kolombusz filmet forgat Dél-Amerikában. Szinte az első válogatáson megtalálják az egyik főszereplőt, aki a leigázott nép törzsfőnökeként fog szerepelni a filmben. A férfi nyomorúságos körülmények között él a családjával és egy helyben szerveződő erő első embereként szembeszáll a hatalommal, mert a környék elnyomott családjai nem jutnak tiszta ivóvízhez. A filmes stáb természetesen nem örül, hogy Daniel gyakran keveredik utcai harcokba.

Rendező: Icíar Bollaín
Forgatókönyvíró: Paul Laverty
Ország: Franciaország, Spanyolország, Mexikó
Premier (HU): 2011.09.29.

2023.08.18 Ahoj poplacsek

Minden bizonnyal nem alkalmas pillanatban vágtam bele.

Annyit levágtam, hogy fontos társadalmi témája volt, de sajnos az elején kicsekkoltam belőle, és a laptopomat nyomkodtam, miközben a háttérben ment. Úgyhogy az értékelésem a bevonódás hiányának szól inkább, mint a film tényleges minőségének.

2016.04.15 irongozu

Ez a film remekül beszél a filmkészítés nehézségeiről, illetve az végtelenségnek készülő alkotás és a pillanatnyi emberi segítség közti választás dilemmája is felvetődik. Emellett jó jellemrajzokat is láthatunk. Izgalmas, emberi és nyugtalanító mozi ... Több

2015.08.21 Dracule

Varázslatos alkotás. Kivétel nélkül ajánlom mindenkinek, tökéletes választás lehet, ha az ember teljesen el akar merülni egy más világban. Ennek a történetnek mindig meg lesz a maga helye és ideje. Nagyon szerettem és szeretem a mai napig.

2015.05.21 krisztike18

Nagyon izgalmas, emberi és nyugtalanító mozi az Ismeretlen föld , amely után mindenki jobban értékeli majd, ha a kezébe vesz egy pohár friss vizet.