Elszáradt füvekről

Elszáradt füvekről

Kuru Otlar Üstüne

Nuri Bilge Ceylan a kortárs európai filmművészet egyik kiemelkedő alakja, török filmes munkássága pedig a rangos cannes-i nemzetközi filmfesztiválon is folyamatosan megállja a helyét. A fesztiválon több rangos díjat is bezsebelt, köztük a zsűri nagydíját a „Messy” (2003) és a „Volt egyszer… Több

Forgatókönyvíró: Akin Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan
Ország: Németország, Svédország, Franciaország, Törökország
Premier (HU): 2024.04.18.
Forgalmazó: MoziNet

KULCSSZAVAK

2024.04.19 Maki

Bár azt gondoltam, hogy valami nagyon nehezen emészthető történet lesz majd, de végül kellemesen csalódtam. Szerintem nagyon szép film.

2024.04.18 Gulyware

Nem is tudom, talán az egyik legmeghatározóbb filmes élményem ebben az évben. Egész biztos, hogy még újra meg fogom nézni.

A film 0 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 643 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Nuri Bilge Ceylan 9. filmje.Szerző: csd

Törökország hivatalos pályázata a „Legjobb nemzetközi játékfilm” kategóriában a 96. Oscar-díjra 2024-ben.Szerző: csd

Az Éghajlatok (2006) óta ez az első alkalom, hogy Nuri Bilge Ceylan nem dolgozott együtt régi operatőrével, Gökhan Tiryakival és producerével, Zeynep Özbatur Atakannal.Szerző: csd

Ebru Ceylan szerint, aki Nuri Bilge Ceylan társírója a Három majom (2008) óta, ez az eddigi leghosszabb forgatókönyvük.Szerző: csd