Slezi

Mészáros András
Balsai Mónika
Takács Katalin
Román Katalin

Zsófi, a film főszereplője az érettségire készül, és profi asztaliteniszezői karrierről álmodik. Kihívásokkal teli anyagi körülmények között él labilis anyjával és nővérével. Zsófi későn tudja meg, hogy terhes, és tekintettel az életkörülményeire úgy dönt, hogy születendő gyermekét… Több

Forgatókönyvíró: Máté Artur Vincze, Daoud Dániel
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.03.23. | HBO Max (2023.09.23.)

2023.11.12 Ahoj poplacsek

5/10 – Nehéz téma, ingadozó kivitelben

A kis asztalitenisz-csillag Zsófi gyereklányt megfelelő védekezés nélkül levarrja egy helyi menő csávó, aki természetesen nincs kész az ezzel járó felelősség vállalására, mint ahogy a mi Zsófink és az ő anyukája se. Zsófi a szétesett csonka családjának talán legérettebb tagja, de a gyerekvállaláshoz még ő se eléggé érett, de ha az lenne, akkor se volna itt az ideje. Úgyhogy marad az örökbe fogadó szülők javára történő lemondás. Idáig viszonylag vontatottan jutunk el, de akkor még hátravan a film négyötöde, ami Zsófi lelki tipródásáról és a reménytelen családi hátteréről szól, aztán a film utolsó perceiben megkapjuk arra is a választ, hogy sikerül-e mindezt feldolgoznia a mi kis főhősünknek. A film nem valami gördülékeny, a téma pedig nyomasztó, így többé-kevésbé másfél óra gyötrelemben vehet részt a néző.

2023.03.26 Caravaggio1978

Nekem mást mondott, de velem van a baj

Nos, maga a film egész jó, csak olyan gondolatokat ébreszt bennem, ami maga a nyers valóság. Felelőtlen, buta emberekre asszociálok. Tehát amúgy 2023-ben élünk, és hihetetlen, de ez a szexuális szabadosság sem elég arra, hogy sok-sok menő csajszit informáljon a dolgokról. Az első kefires bögre kiborulása után nem tudják, mitől nő a hasuk. Szóval nagyon-nagyon hiányos sok-sok ember fejében ez a terület 2023-ban is. A másik meg a nyomorultak, nem is tudom, mi készteti az embereket, akik saját magukat sem tudják fenntartani, a gyerekvállalásra. Kinek jó ez? Mint a Neander-völgyben, csak csitt-csatt évente, mennyiség számít, majd csak legel valamit.

2023.03.27 Csaba

Fuh, hát nem is tudom, az biztos, hogy nagyon erős film, amilyet nem lát mindennap az ember, csak épp annyira nyomasztó volt, hogy órákra lehangolt voltam tőle, ami persze nem "baj".

2023.03.26 googk

Minden egyes kockája megragadja az embert, annyira szépen van felvéve, a cselekmény pedig nagyon hatásos volt nálam.

2023.05.16 Slezi

Gyula

A filmet nézve fájt az igazság. És ez a legnagyobb erénye, hogy kendőzetlenül mutatja meg a kilátástalanságot. De egyben nagyon szép és emberi, hogy ez a kislány nem adja fel, küzd, harcol egy jobb életért magának, és az áldozatvállalásával a kislányának is. Megindító, emberi és felemelő. Respekt az alkotóknak!

A film 21 741 999 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 13 429 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film elnyerte a Tallinn Black Nights Filmfesztivál nagydíját 2022-ben.Szerző: csd

Az eredeti tervek szerint az alkotók dokumentumfilmként szerették volna feldolgozni a témát.Szerző: csd

A filmet a 2022-es a Szarajevói Filmfesztiválon mutatták be, ahol egyúttal a Szarajevó Szíve fődíjra is jelölték.Szerző: csd

(2022. 10. 03.)
Habár az anyaság témája a filmművészet egyik régóta jelenlévő, visszatérő toposza, a Hat hét megjelenése nem is lehetne aktuálisabb. Az utóbbi években világszerte a fiatal nők teste és a női princípium ilyen-olyan okokból ismét újult erővel vált az öregedő férfiak szellemi csataterévé, és a társadalmi egyeztetés totális mellőzésével képesek meghozn... Több

(2023. 06. 07.)
Anya nem csak egy van
Anyaság és felelősségvállalás kérdéseit járja körbe a legújabb magyar film, a Hat hét, ami olyan rendkívül életszagú helyzetet vázol fel, hogy a nézőt nemcsak érzelmileg, de intellektuálisan is megdolgoztatja. Több

(2023. 10. 01.)
Zsófi örökbeadja a nem várt terhességből született gyermekét. Hat hete van arra, hogy meggondolja magát, és visszavonja az örökbeadási nyilatkozatát. A film a zűrös családi háttérrel rendelkező 17 éves élsportoló lány szemén keresztül mutatja be a nyílt örökbefogadásnak ezt a másfél hónapját. Szakonyi Noémi Veronika érzékenyen és alaposan járja kör... Több