Bertrand a negyvenes éveihez közeledve úgy érzi, nem találja helyét a világban. Már közel két éve nem talál munkát, gyerekei pedig a világ legnagyobb lúzerének tartják és hát nem is nagyon tudna velük vitatkozni ezen. Bár felesége végtelenül türelmes vele, a férfi úgy érzi, teljesen kicsúszott a… Több

FILMINFÓ
KULCSSZAVAK


77 Szabadúszók (2018)
A kép forrása: StudioCanal

77 Szabadúszók (2018)
A kép forrása: StudioCanal

77 Szabadúszók (2018)

77 Szabadúszók (2018)

77 Szabadúszók (2018)
A kép forrása: StudioCanal

77 Szabadúszók (2018)
A kép forrása: StudioCanal

77 Szabadúszók (2018)
Ugyanarról a témáról szinte ugyanabban az évben két különböző nemzetiségű film készült. A másik a „Férfiak fecskében” címet viseli. Bár gyakori szokásom, hogy megnézzek azonos témájú filmeket, most ez a látott egy is untig elég volt. Ennyi frusztrált, lúzer szereplő egy darabban szinte megfeküdte a gyomromat. Az üzenet ugyan számomra is átjött; egy kiválasztott, kedvelt időtöltés meg tudja változtatni a résztvevők depressziós életét, de pont a férfi szinkronúszás!? Ennek a viszonylag új sportágnak – szerintem - az egyik lényeges eleme a tökéletes testű hölgyek medencés produkciója. Itt pedig elhízott, pocakos, „úszógumis”, középkorú férfiak mórikálták magukat. Lehet, hogy már a ritmikus sportgimnasztikának is vannak hódolói a másik nemből? Egyetlen kedvelhető szereplője sem volt a filmnek, mindegyik súlyos lelki válságot élt át. A film igyekezett mindegyikük nyomasztó problémáját tisztázni, ettől túlságosan megnyúlt a műsoridő, ami erősen csökkentette a szórakoztatás lehetőségét. Viszont szerencsére nem voltak benne altesti poénok, ami mostanában olyan ritka, mint a fehér holló.
Nagyon szerethető film lett a Szabadúszók, ami intelligenesen jára körbe a kérdést, hogy mit is jelent férfinak lenni, és abszolút elrugaszkodva a kliséktől igen szórakoztató körítéssel ad választ, és bontja le a konvekciókat. Abszolút merem ajánlani... Több
Kissé szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban, de így visszatekintve úgy érzem, nagyon sokat kaptam tőle. A történet kellőképpen drámai, de még így is árad belőle egyfajta életigenlés, amelyet abszolút a magamévá tudtam tenni. Remek volt!
A filmben számos 80-as évekbeli sláger is felcsendül. Gilles Lellouche azért döntött a 80-as évek zenéje mellett, ugyanis a film főbb szereplői ebben az évtizedben élték fiatalságukat.
A forgatás előtt a film főszereplői a női olimpiai szinkronúszók francia edzőjével, Julie Fabre-ral készültek a munkára.