Maisie tudja

What Maisie Knew

2019.05.25 dailyfilmsan

Mondanám, hogy aranyos családi dráma, de nem az. Inkább komoly és kritikus jelleggel bír. Jól áll a filmnek ez az atmoszféra amit megteremt és jól tudja alkalmazni a gyerekpszichológiai motívumokat, mégis szerintem nem a gyerek szemszöge az ami lénye... Több

2016.11.13 ArpiHajdu és Réci

Egy nagyon jó drámai alkotás, amelynek középpontjában egy kislány áll és a válófélben lévő szülei, akiken olyannyira elhatalmasodik az egymás iránti gyűlölet, hogy észre sem veszik, hogy van egy gyerekük, aki miatt türtőztetniük kellene magukat. Ezut... Több

2017.08.17 mamiéstöti2

Mindenkinek fontos lesz a kislány sorsa, aki elkezdi nézni ezt a mozit, tele van érzelemmel és a szereposztás is első osztályú, nem csodálkoznék, ha a kis Maisie-t viszont látnánk még.

2017.12.06 Berto49

A hetedik évtizedemben járok, nagyon sok fájdalom ért ezalatt, mégis elfacsarodott a szívem szegény kislány szenvedései láttán. Szörnyű, hogy mit érezhet egy ártatlan gyerek a szülők válása miatt. Szerencsétlennel úgy dobálóztak, mint egy labdával. A... Több

2016.04.11 Szilonka

Hát nem volt egy nagy eresztés a történet. A neves szereplők nélkül sehol sem lenne a film. A kislány jól játszott, de többet bennem nem mozgatott meg a film. Jobbra számította.

2019.03.13 MP170506

Szívbemarkoló, érzelmes film, egy jómódban élő, mégis rendkívül nehéz sorsú kislányról. A színészek remek alakítást nyújtottak, mindenki nagyon hitelesen játszotta a karakterét.

2017.11.22 Bazzzsi

Érdekes kérdés, hogy egy ilyen helyzetben mi játszódik le egy gyerek fejében és hogyan tudja feldolgozni vagy a későbbiekben milyen hatással lesz mindez az életére.

2018.08.25 Lonka

Maga a téma figyelemre méltó és érdekes lenne egy gyerek szeméből látni a dolgokat. A története nem rossz, de az érzések átadása csak részben valósult meg.

2017.12.09 Greeta

Sok filmélményt nekem nem adott. Történetben olyan művészfilm jellege volt. A párbeszédek nekem elég felületesek voltak, úgy hiányoltam az igazi érzéseket.

2015.09.24 Zsceeeka

Erős dráma egy gyermek elhelyzeésének, nevelésének nehézségeiről. Julianne Moore-t érdekes volt a kiöregedő rocksztár szerepében látni, érdekes volt ez az anyafigura és a folyamatos hercehurca az ártatlan gyermek körül.

2015.09.29 Loborg

Jól sikerült dráma a gyermeknevelésről , felelősségről , felelősségtelenségről . Julianne Moore alakítása nagyon rendben volt , erőteljes dráma lett ez.

2015.05.14 inemeth

A film egy örökérvényű témát boncolgat, ami akár elrettentő példa is lehetne elvált szülőknek. A film vége happy endnek látszik, de marad bennünk egy hiányérzet, mert a valódi konfliktus nem oldódik meg.

2015.06.30 BuBu

Gyönyörűen felépített történet, zseniális kislány. Elgondolkodtató, de nem tolakodóan, végtelenül finom fokozás. Így kell aktualizálni egy több, mint száz éves regényt.

2016.06.08 Sniper

Nagyon jó a történet, sajnos elkeserítően reális. De pont az ilyen filmek tudják az embernek megmutatni, mennyire sok önzetlenség és szeretet kell ahhoz, hogy az ember felneveljen egy gyereket, meg hogy összetartson egy családot, és hogy mi van, ha e... Több