
A film összbevétele 589 390 539 dollár volt (imdb.com).
A film során több utalás is van a Douglas Adams által írt Galaxis útikalauz stopposoknak című regényre.
A filmvégi jelenethez, amikor a Sötét zsaruk a nagy bogárral küzdenek, egy mechanikus bogarat terveztek, de az túl ügyetlen volt, ezért váltottak CGI-ra, ami persze megemelte a költségeket, de a rendező nem bánta meg.
A filmben J egy Hamilton Ventura karórát visel. Ugyanazt a modellt, amit Elvis Presley a Blue Hawaii című filmben.
A stáb tizenötször vette fel a jelenetet, amikor Edgar cukros vizet iszik. Barry Sonnenfeld szerint a nap végére Vincent D'Onofrionak felment a cukra.
Az American Humane Society gondoskodott arról, hogy a forgatás során egyetlen állat se sérüljön meg, beleértve a csótányokat is. Will Smith valójában mustárcsomagokat taposott össze. A nap végén meg kellett számolniuk az összes csótányt, és meg kellett győződniük arról, hogy egyik sem hiányzik.
John Landistnak felkínálták a lehetőséget, hogy ő legyen a rendezője a Men in Black filmnek, azonban visszautasította, mivel számára Bluse Brothers beütése volt űrlényekkel.
1997-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.
A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)
Will Smith miután elolvasta a forgatókönyvet elsőre visszaadta J ügynök szerepét, ám később a felesége (Jada Pinkett Smith) meggyőzte, hogy mégis vállalja el a szereplést. A színész szót fogadott a feleségének.
J ügynök szerepét Chris O'Donnell és David Schwimmer is visszautasította. Ezután ajánlották fel a szerepet Will Smith-nek.
Az UFO összeesküvés elméletekben a MIB (men in black) azt a sötétöltönyös kormányügynököket jelöli, akik fenyegetésekkel kényszerítik hallgatására a szemtanúkat. Ha áttételesen is, de ez viszaköszön a filmben.