Kojot négy lelke

Kojot négy lelke

As Long As the Grass Grows

Az elismert animációs rendező, Gauder Áron (Annecy Cristal-díj) rendezésében készült Four Souls of Coyote az indiánok teremtésmítoszának eposzi kalandmeséje. A film a világegyetem teremtésének egyedi újramondásán keresztül rávilágít arra, hogy egyre sürgetőbb szükség van arra, hogy harmóniában… Több

Rendező: Gauder Áron
Forgatókönyvíró: Bereményi Géza, Gauder Áron
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.03.16. | Telekom TVGO (2023.08.01.) | Filmio (2024.04.11.)
Forgalmazó: Vertigo

2024.03.19 Fikatours_blogger

Az ötlet, hogy a teremtést tegyük át indián környezetbe, akár jó is lehet. A geg, amikor Kojot felfedezi Európát, kifejezetten bejött. A film egésze viszont nekem unalmas volt, de ahogy látom az értékeléseket, bennem van a hiba.

2023.03.19 Lali

Hihetetlenül nagyon vártam ezt a filmet, és nem is csalódtam. Szerintem Gauder Áron nem tud rossz produkciót letenni az asztalra, a Kojot négy lelke egyszerűen fantasztikus, amit látni kell!

2023.03.17 Mantracz

A gyönyörű animáció mellett már csak a történet izgalmasabb. Nagyon ritkán kapunk ilyen animációt a magyar filmgyártásban. Imádtam!

A film 21 638 740 forintos bevételt termelt Magyarországon.

2023 novemberében jelentették be, hogy a filmet Észak-Amerikában is bemutatják. A forgalmazás jogait a Juno Films vásárolta meg.Szerző: hp

Ez a film Magyarország hivatalos nevezettje a 2024-es Oscar-díjra a legjobb nemzetközi film kategóriában.Szerző: hp

(2023. 05. 24.)
Példázat a lét bölcsőjéből
Robosztus bölények, helyeslő mosómedvék, bűn mérgével átitatott kígyók, hiszékeny kacsák, ármánykodó prérifarkas és az általa formált emberek lakják a teknős alakú, páratlan Paradicsomot, ahol a teremtett harmóniát az ösztönök önkénye bolygatja meg Gauder Áron régóta dédelgetett tanmeséjében. Több

(2023. 03. 23.)
Bár minden évben érkezne egy ilyen magyar animációs film
Gauder Áron (Nyócker) második egész estés animációs filmje, a Kojot négy lelke a felszínen egy nem titkoltan klímaválságra reflektáló történet. Nemcsak arról szól szépen, hogy ne helyezzük magunkat a természet fölé, hanem lerója tiszteletét a mindenkit összekötő univerzális mesék és gondolkodás, és persze az indiánok előtt. Filmkritika.... Több

Értékelés: 7.5/10
(2023. 05. 03.)
A film egy percig sem titkolja a környezetvédő üzenetét: a maga mesés, szemkápráztató módján arra figyelmeztet, hogy felzabáljuk magunk alatt a bolygót, mert nem tisztelünk semmit Több

(2023. 06. 07.)
Kojot ex nihilo
A meséknek a felhalmozott bölcsesség közvetítőiként, különösen a szóbeliség hagyományában élő népek életében volt nagy jelentőségük. Gauder Áron új filmje, a Kojot négy lelke amerikai legendákat dolgoz fel az őstengertől kezdődő teremtéstől a nőstények megformázásán át, a kojot, a bajkeverés szellemének színeváltozásáig.... Több
Hé, Te!
1977