Múmiák

Múmiák

Mummies

A föld gyomrában, ahová a nap fénye már nem ér el, ott található a múmiák városa! Nefer hercegnőnek a fáraó parancsára hozzá kell mennie Thuthoz, egykori kocsisához, ezt a házasságot azonban egyikük sem akarja. Nefer szabadságra vágyik, Thut pedig egyszerűen nem akar megházasodni soha.

De… Több

Forgatókönyvíró: Jordi Gasull, Javier López Barreira
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2023.03.09. | Telekom TVGO (2023.04.23.) | Netflix (2024.04.09.)
Forgalmazó: InterCom

2024.02.18 csontmániákus

A múmiák köztünk járnak

Úgy ültem le a film elé, hogy egy ókori egyiptomi történetet fogok megnézni animáció formájában. Ezért váratlanul ért picit, hogy nagyon más koncepcióból közelítették meg az egész egyiptomi kultúrát. A történet eredeti volt. Az animáció jól nézett ki. A poénok még felnőttként is viccesek voltak. Csak a szerelmi szál lett picit elcsépelt, meg a gonosz sem volt valami nagy szám. De az nagyon tetszett, ahogy próbálták felvázolni, hogy hogyan viselkedhetnének a múmiák a mai világunkban. Összességében minden gyereknek ajánlom a megnézését, nagyon kis kedves mesécske lett.

2023.04.27 summerfallmediagroup

a nap véleménye

Oké, legyünk emberek

Családi idill, gondolhatnánk, amíg a film végére nem érünk. A Warner megint alkotott, ám lehet, hogy már kicsit túlzásba viszik az egyediségeiket. A szereplők úgy néznek ki, mint az Elvitte a víz című filmben, vagy ha a Le'csót néznénk, ám ehhez még ... Teljes kritika

2023.04.30 Maver17

Múmiák!

Nagyon jó kis mese! :)

2023.03.09 csenge

Nálam az animáció még egészen elviselhető volt, de a cselekmény egyáltalán nem tudott lekötni. Mintha egy csomó másfajta meséből gyúrták volna össze, annyira klisés volt.

2023.05.05 filmember

Jó történet, jó számok és jó kis akciójelenetek vannak benne.

A film 115 443 840 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 60 861 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Zootropolis+
Mondókák városa