80% 33 szavazat
A tengerész szerelme

A tengerész szerelme

My Sailor, My Love
Filmadatlap
3
Vélemények (3)
26
Szereplők (26)
5
Képek (5)
2
Videók (2)
Érdekességek
Díjak
Filmkritika
Cikkek
Fórum
Lejátszás

FILMINFÓ

Egy nyugdíjas tengerészkapitánynak és lányának újra kell értékelnie a feszült kapcsolatukat, miután a férfi új szerelemben esik egy özvegy házvezetőnővel.

(csd)

Rendező: Klaus Härö
Forgatókönyvíró: Jimmy Karlsson, Kirsi Vikman
Ország: Finnország, Írország, Belgium
Premier: 2022.09.09.
 
2024.09.25 Ahoj poplacsek

legújabb vélemény

10/10 – Nagy érzelmi dráma

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Fú, nagyon sűrű film, tele elfojtott és feldolgozatlan érzelmekkel. Írország nyugati, csipkézett oldalán az egyik szigeten vették fel, a tájkép a maga zord időjárásával és a végtelen óceán közelségével fokozza a helyzet drámai súlyát. Van egy öreg csóka, aki mellé a lánya házvezetőnőt fogad, akit az öreg először elüldöz, aztán nagy románcba bonyolódnak, már persze amennyire az öregeknél ez polkorrekt egy film keretei között. Az öreg lánya ellenségesen viszonyul ehhez a kapcsolathoz, mert az apjával sose volt feldolgozott a kapcsolata, nehéz terheket cipelnek mindketten, és az apa új barátnőjében egyfajta riválist lát. Az öreg se siet a lányának megkönnyíteni a helyzetét, eléggé rosszul bánik vele. A felszínes néző azt mondhatná, hogy a lánya egy rosszindulatú savanyú 3,14csa, de nem erről van szó, csak segítségre szorul, érzelmileg el van hanyagolva. A film már-már úgy ér véget, hogy azt hihetnénk, elmarad a feloldás, de végül az is elkövetkezik. Nagyon szép film, bár lassú, de nem vontatott.

1
 
2024.04.20 Dorkateo

Megoldatlan gyerekkori sérülések, családi konfliktusok, kimondatlan bántások. Nem csoda, hogy ennek talaján újabb konfliktusok épülnek, s a boldog vég csak szomorú szerelem lehet.

0
 
2024.02.20 Barna

Remek film, jó karakterekkel, megható történettel az emberi kapcsolatokról. Ennek ellenére nem mondanám nyálasnak, cukormázasnak, megmarad a realitás talaján. Szép, megéri megnézni.

0