Nagykarácsony

Nagykarácsony

2022.02.01 diumiu

Közönségtalálkozó keretein belül néztem meg a filmet, így együtt nagyon nagy élmény volt. A filmet megkedveltem, szerintem kategóriájában szuper, annak meg kifejezetten örülök, hogy végre van magyar karácsonyi film, ez még hiányzott a palettáról. A s... Több

2022.07.11 kevelin

Helyes film az esetlen tűzoltóról, aki egy lány kegyeiért eseng, aki nem is hozzá való. Aztán fordul a szerencséje és rátalál a szerelem. Tipikus sztori egy új, ígéretes színésszel, akiben sok lehet még. Nekem azért 5 csillag, mert magyar film, és eddig ritkán láttunk igazán jó magyar alkotást.

2023.02.03 cynicalrealist

Kisült-e már

Amikor már végképp nem találok semmit a dobozban, „nézzünk romantikus vígjátékot, az mindig bejön!” felkiáltással keresek valami romkomot, és többnyire nem csalódom. Igaz, azokkal szemben az elvárásaim sem túl magasak. Nos, a Nagykarácsony sztorija is teljesen rendben van, a szükséges és megfelelő vígjátéki kellékek mindegyike megvan, a dolog mégsem működik. A filmnek nincs ritmusa, lötyög az egész, ráadásul a férfi főszereplő is elég harmatos előadást produkál. Igazából a cselekmény karácsonyi elhelyezése is teljesen céltalan, leszámítva, hogy az író már nyilván régebb óta el akarta sütni a szent családdal kapcsolatos poénjait. A képminőség többnyire rendben van, de a hang a magyar filmekben megszokott '80-as évekbeli színvonalon mozog – ezzel nagy általánosságban kell kezdeni valamit. Összességében egy egyszer nézős produkcióról van szó, ami ennél több szót nem is érdemel.

2021.12.04 Timcsi

Nagyon kiszámítható volt minden poén és maga a történet is. Egyszer meg lehetett nézni, de másra számítottam. Pokorny Liától feláll a hátamon a szőr.

2021.11.28 Péter Fazekas

Nem rossz film.

2024.01.02 Ironsky666

Nagy karácsonyi bukta!

Nagy reményekkel álltam neki a Nagykarácsony című filmnek. Kíváncsi voltam, hogy a Hollywood által már számtalanszor vászonra vitt karácsonyi romantikus vígjátékból mit hoz ki a rendező. Ám az izgalom addig tartott csupán, amíg a megtört szívű főhős a karácsonyi vásárban össze nem találkozott Eszti nénivel. A tiszta lelkű, kedves, csinos Eszti nénivel. Ettől a ponttól kezdve végtelenül kiszámítható volt a történet. Akinek egy percig is kérdéses volt, hogy a film végére összejönnek-e, az valószínűleg még életében nem látott egyetlen filmet sem. De nem is ez a legnagyobb hibája a filmnek, hanem az, hogy nem tudta eldönteni, mi akar lenni. Se romantikus nem volt, vígjáték meg pláne nem. De cserébe nagyon unalmassra sikeredett. Egy adott pont után már azt sem tudtam, mit nézek. Időpazarlás volt megnézni ezt a filmet. De továbbra is bízom benne, hogy a jövőben készül majd még jó magyar film.

2022.12.04 Somcsika

Kár, hogy a tűzoltó szakmát nem vonták be

Jujjjjj. Kár, hogy a "szakmát" nem hívták meg egy eszmecserére, a forgatásra, a kellékek kiválasztására. A film egyébként akár jó is lehetne és vannak sokan, akik nem is tudják, hogy nekem most mi a bajom - és elvezni fogják egy magyar romantikus vígjáték minden percét. De ha a rendező, a forgatókönyvíró vette volna a fáradságot, hogy egy-egy laktanyába ellátogasson, gyanítom, hogy nem ez lett volna a végeredmény. Egy pozitívum volt, NEM KATASZTRÓFAVÉDŐ, hanem TŰZOLTÓ. Ezt minden tűzoltó nevében köszönöm. A többi bakiról pedig nem ejtenék szót.

2023.12.26 Beckham1

Kellemes karácsonyi film. Szép budapesti látványosságok. Hangulatos, vidám.

2021.11.26 bluesbrother

Magasból mentő, nem daru

Azt hozza, amit ígér: egy becsületes karácsonyi romkomot. Jók a színészek, jók a zenék, viccesek a párbeszédek. Nem fordítja ki a világot a sarkaiból, de működik a mese.

2023.12.27 Oildi Nézhetetlen

Életem egyik legrosszabb karácsonyi filmélménye.

2021.12.01 prevoza

Vontatott

Lehetett volna nagyon jó film is; színészeink színe-java, szép képi világ, kiváló alapötlet. Nagy csalódást okozott, vontatott, nyögvenyelős, sok bénázással.