
Érdekességek (23)
A film összbevétele 44 017 374 dollár volt (imdb.com).
Az Overlook Hotel belső tereit egyáltalán nem azon a helyszínen vették fel, ahol azok a történetben láthatóak. Az épület belsejét ugyanis díszletétként építették fel az Egyesült Királyságban, az Elstree Film Studiosban, ahol a filmet forgatták. A hotelnek az épület csak a külső megjelenését adta, azonban a belső terek kialakítása és díszletezése teljes egészében a stúdióban történt. Ez az egyik oka annak, hogy a film elkészítése rendkívül hosszú időt vett igénybe és jelentős költségeket generált.
Stephen King nem akarta, hogy Jack Nicholson kapja a Ragyogás főszerepét, ugyanis attól tartott, hogy Nicholson jelenléte elvonja a nézők figyelmét a filmről.
A film szerepel az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.
Az ikonikus fejszés jelenet felvétele három napot vett igénybe, Nicholson ez alatt 60 ajtót hasított szét.
Kubrick 127-szer vetette fel a baseball ütős jelenetet, ezzel rekordot állított fel.
A filmnek nem készült folytatása, viszont Stephen King 2013-ban megjelentette az Álom doktor című könyvét, ami az eredeti 1977-es Ragyogás folytatása volt.
Hasonló filmek
A filmnek négy különböző játékidejű változata létezik. Az eredeti vágatlan 146 perces, aztán van a 144 perces vágott verzió, ezután következik a 142 perces amerikai dvd-s változata, és végül a 119 perces változat, ami kimondottan az európai kiadás volt.
Stephen King annyira utálta a Kubrick féle Ragyogást, hogy 1997-ben írt egy forgatókönyvet egy háromrészes tévéfilm változathoz, amit Mick Garris rendezett.
Stephen King alapvető problémája az volt Kubrick-verziójával, hogy szerinte Jack Nicholson karaktere már a történet legelején bolondnak tűnik. Az író szerint az alapműben Torrance végig komolyan küzd azért, hogy épelméjű maradjon, s ezt a harcot nem tükrözi a film.
Az közismert, hogy Stephen Kingnek, az irodalmi alap írójának mennyire nem tetszett az 1980-ban bemutatott Ragyogás. Nemtetszését egy évekkel a film premiere után készült interjúban így fejezte ki: Kubrick verziója olyan, mint egy pofás Cadillac, csak motor nélkül.
A Ragyogást két kategóriában is Arany Málnára jelölték: Legrosszabb rendezés(Stanley Kubrick), Legrosszabb színésznő(Shelley Duvall).
A fürdőszobás jelenetben Jack Nicholson még félelmetesebbé tette szerepét az "Itt van Johny" mondattal, ami eredetileg nem volt a forgatókönyvben.
Az eredeti regény írója, Stephen King elárulta, hogy a címet a Plastic Ono Band egyik száma, az Instant Karma refrénje ihlette, amely úgy szól, hogy "We all shine on". A dalt egyébként John Lennon szerezte.