Rambo 2.

Rambo: First Blood Part II

A forgatókönyvet Stallone és Cameron közösen írta.Szerző: HE7EDIK

Az elmegyógyintézetes ötletet később Cameron a Terminátor 2-ben felhasználta. Szerző: mamiéstöti2

Az eredeti forgatókönyvet James Cameron írta, de Stallone a politikai részét átszerkesztette "hazafiassá". Szerző: mamiéstöti2

Eredetileg Rambot Trautman ezredes egy elmegyógyintézetben találta volna meg, de Stallonénak nem tetszett az ötlet. Szerző: mamiéstöti2

Dolph Lundgren kapott egy szerepet a filmben, de Sly rájött, hogy a Rocky 4-hez már szerződtette, így mást keresett helyette.Szerző: mamiéstöti2

A filmben látható Buddha szobrot emlékül megkapta a mexikói katonai parancsnok. Szerző: mamiéstöti2

Stallone nem akarta, hogy kapjon egy társat a fogolyszabadító akcióban.Szerző: mamiéstöti2

A fogolyszabadítási akcióban eredetileg Rambo kap egy társat.Szerző: mamiéstöti2

Podovsky ezredes a filmben az egyetlen, aki angolul szólal meg.Szerző: mamiéstöti2

1985-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

1985 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.Szerző: mamiéstöti2

A filmben látható összes helikopter a NATO által is használt típusú, beleértve a filmben látható 'szovjet' gépeket is.Szerző: pisti18

A filmet Cliff Wenger Jr. kaszkadőr emlékének szentelték, Wenger ugyanis a film forgatása alatt az egyik balul sikerült robbantásból fakadó baleset következményében hunyt el.Szerző: ps