Szicíliai kísértettörténet

Szicíliai kísértettörténet

Sicilian Ghost Story

A 12 éves lány, Luna szerelmes osztálytársába, a jóképű Giuseppébe. Amikor a fiú egy nap nyomtalanul eltűnik, Luna egyre kétségbeesettebben kezdi keresni a kis szicíliai falu mellett húzódó elvarázsolt, titokzatos erdőben. Nem sejti, milyen szövevényes eseménysorozat vezetett Giuseppe… Több

Forgatókönyvíró: Marco Mancassola
Ország: Franciaország, Svájc, Olaszország
Premier (HU): 2018.05.10.
Sabine Timoteo
Sabine Timoteo
Vincenzo Amato

2018.05.10 Turro

Lírai, elgondolkodtató, bár kicsit lassú dráma, de a műfaj rajognóinak szerintem kihagyhatatlan. Gyönyörű mélységei vannak a filmnek, ritka moziélményben volt részben. A legjobb szívvel merem ajánlani.

2018.05.09 Sonny

Nekem nagyon hozzátett, hogy valamelyes igaz történeten alapuló sztorit vettek elő az alkotók, és hogy ráadásul ez még csak nem is érződik az egészen. Nagyon bejött. Kellemes, nem túl bonyolult, nem is túl felszínes alkotás. Remekül el van találva.

A film összbevétele 15 285 dollár volt (imdb.com).

A film alapjául Marco Mancassola We Won't Be Confused Forever című elbeszélése szolgált. Szerző: hp

A film cselekményét valós események inspirálták. Szerző: hp

A Szicíliai kísértettörténetet 2017. május 18-én mutatták be az 56. Cannes-i Filmfesztivál Kritikusok hete szekciójában. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2018. 05. 09.)
Első szerelem, lenyűgöző itáliai tájak, mindent elsöprő érzelmek, de itt senki sem szólítja a másikat a saját nevén. Több