A szabó

Terzi

2024.03.22 MP170506

Jól indult, azt hittem, hogy több lesz, mint egy átlag szappanopera. De sajnos csalódnom kellett.

2023.05.03 szemtelen

Gubancos családi dráma

A török családi drámákban minidig minden nagyon bonyolult, titkok szövevényes hálójában találod magad, mindenki küzd a maga démonjaival, amitől aztán a történet egyre összetettebbé válik, és ahogy halad előre egyre fordulatosabb lesz. Sajnos ez - az esetek többségében - nem válik a sorozat előnyére, a nem életszerű események miatt a szereplők sem életszerűek és valahogy önmagába fullad az egész forgatókönyv. Nyilvánvaló, kivéve azokat, akiket magával ránt a mesés, mázos, szirupos, szerelmes környezet, a fülbemászó zenei aláfestés, a szívbe markoló bánat – vagyis a szappanopera kedvelők. Peyami, a zseniális szabó egy magabiztos ember, de magánéletében kísérti a múlt, emiatt mentálisan zaklatott egyén. Dimitri teljesen ellentétes karakter, intelligens de empátiamentes szociopata, aki és nem tud és nem is akar viselkedni – barátságuk mégis (vagy éppen ezért) éveken át működik. Ebből a két alappontból táplálkozik a film bonyolult és sűrű cselekménye, az összetett és nyakatekerten szövevényes történet, amiből igazán egy dolog maradt ki, mégpedig a közönség valódi megragadásához szükséges mélység. Ez rombolja majd a sorozat általános vonzerejét, úgy tippelem sokan beleunnak, és a sorozat ezen bukja a nézők nagy részét.

2023.08.15 Kinga Kecskeméti

Csalódtam!

Minden várakozásom ellenére nekem ez, sajnos, nagy csalódás volt. Még az 1. évad csak-csak elment, bár már ott is voltak érthetetlen, kibogozatlan szálak. Na de a 2.évad, nagyon vissza kellett fogni magamat, hogy ne hagyjam abba! Hat (6!!!) kemény részen keresztül Peyami iszákossága, önsajnáltatása volt a fő téma, a híres szabó egy bugyit nem varrt, nemhogy ruhakölteményeket. Végig azon gondolkoztam, hogy nekem ez a pasi akkor se kéne, ha utánam dobnák. Esküszöm, még a kiábrándító jellemű Dimitrit is jobban sajnáltam néha. A sorozat legnagyobb pozitívuma, hogy megismerhettem Olgun Şimşek színészt, aki olyan hitelesen alakította Mustafát, hogy megemelem a kalapom előtte.

2023.05.08 Idknw

Nem számítottam rá, de egész jó sorozat lett. Félve kezdtem bele, mivel nem szeretem a szappanoperákat, azt hittem ez is az, de sok jót olvastam róla, ezért belekezdtem, és nem bántam meg, várom a folytatást. Fordulatos, izgalmas, élvezhető.

2023.05.11 Mária390336

Mary

Abszolút egyetértek Szemtelen bejegyzésével. A bonyolultan unalmas, több helyen magyarázat nélkül hagyott „múltbéli” dolgok miatt időnként értelmezhetetlen.

2023.11.10 idanka Nézhetetlen

nézhetetlen

Életszerűtlen események, szereplők és sosem létezett gazdagság!

2023.11.20 Budai403814

Modern

Modern, nem nyálas, csak amennyire kell.

Triptichon
Átutazó
Szájról szájra
A rivaldafény ára

2023.05.11 Zoa

Tipikus török sorozat. Életszerűtlen karakterek és helyzetek. Unalmas. Ráadásul egy csomó minden nem lett kibontva. Értem én, hogy lesz második évad, de azért több mindennek ki kellett volna derülnie. Nem igazán ajánlom, bár biztos lesz akinek tetszeni fog.

2023.05.06 Judit400135

Megnéztem a sorozatot, de utána volt egy 2 perces bejátszás, ami olyan volt mint egy folytatás előzetese . Sehol nem találok viszont erről infót.