
A film összbevétele 150 000 000 dollár volt (imdb.com).
Jobe haját kezdetben vörösnek tervezték, de ez nem állt jól Jeff Fahey-nek, így lett végül szőke.
Japánban a film címe "Virtuális háborúk" (Virtual Wars) volt, az anime producer, Masao Takiyama pedig fel volt tüntetve társproducerként.
Stephen King 1975-ben írt egy "A fűnyíróember" (The Lawnmower Man) című novellát. A film eredeti forgatókönyvét Brett Leonard rendező és Gimel Everett producer írta "Kiber Istenség" (Cyber God) címmel. Kezdetben a kettőnek egyáltalán nem volt semmi köze egymáshoz, ám a New Line Cinema megszerezte King novellájának megfilmesítési jogait, és úgy gondolta, kombinálja a két történetet. A film címe így "Stephen King's The Lawnmower Man" lett. Mivel a kész film jelentősen eltért a novellától, King beperelte a készítőket, hogy vegyék le a nevét a címből. Noha két bírósági határozat is King javára döntött, a videováltozat címében szerepelt az író neve. A harmadik bíró viszont képes volt megoldani a problémát: napi 10 000 dolláros kártérítést és az eladások utáni valamennyi nyereséget az írónak ítélte mindaddig, amíg a neve rajta van a filmen.
A bemutató hétvégéjén a jegypénztáraknál 7,7 millió dollárt szedett össze, mellyel második lett a "Wayne világa" című film mögött. Az amerikai bevételek 32,1 millió dollárt hoztak, a film viszont csak 10 millióba került.
A film hangjain Frank Serafine dolgozott, aki részt vett néhány Star Trek mozifilm, A köd, a Vadászat a Vörös Októberre, a Rövidzárlat filmek, vagy az Addams Family munkálataiban is.
A számítógépes effekteket az Angel Studios nevű videojáték fejlesztő cég készítette. 2003-ban nevet váltottak, Rockstar San Diego néven folytatták a munkájukat. Nekik köszönhetjük a RAGE játékmotort (Rockstar Advanced Game Engine), ami sok Rockstar Games által fejlesztett játék (pl. Grand Theft Auto, Red Dead Redemption) alatt működik.
A filmet Kaliforniában forgatták 10M $-ból.
A távirányításos fűnyírót speciálisan a film kedvéért építették meg.
A nyolc perc hosszú, számítógép által generált speciális effekteken hét ember dolgozott nyolc hónapon át, és félmillió dollárba került.
Az a jelenet, amiben a rendőr jelenti, hogy a halottból hiányzó darab a madárfürdetőben van, az egyetlen rést az egész filmben, ami megtalálható Stephen King rövid történetében.
A film eddigi összes változatával kapcsolatban azt állították, hogy kapcsolatban van Stephen King ugyanezzel a címmel megjelent elbeszélésével. Miután King beperelte a filmgyártókat, nem hozták többet kapcsolatba a filmmel.