
A film összbevétele 853 977 126 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 558 668 012 forintot termelt. A hazai mozik összesen 373 092 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Óskandinávul a Ragnarök Ragnarǫk, Hela Hel, Surtur Surtr, Muspelheim Múspellsheimr, Fenris pedig Fenrir.
Az Iron Man mellett a Thor az egyetlen Marvel Studios franchise, amely három különböző zeneszerzővel rendelkezik minden filmhez: Patrick Doyle Thor (2011), Brian Tyler Thor: Sötét világ (2013) és Mark Mothersbaugh (2016).
Topáz (Rachel House) a nagymester (Jeff Goldblum) szövetségese a filmben. A képregényekben varázslónő volt.
Thor buzogányt használ a Hulkkal folytatott harcban. A Marvel képregényekben ezt a buzogányt Thor szövetségese, Hercules használta.
A nagymester (Jeff Goldblum) küzdőterét Jack Kirby művei díszítik, amelyeket a Marvel képregényéből, a "Fantasztikus négyesből" vettek.
A képregényekben a nagymester kék bőrű. Taika Waititi rendező úgy döntött, hogy nem lesz kék színű Jeff Goldblum, mert úgy érezte, elég jó színész ahhoz, hogy így is eljátssza a szerepet.
A trailerben és Thor első és utolsó csatájában hallott zene a Led Zeppelin "Immigrant Song" című dala. Kifejezetten azért választották, mert szövege említést tesz a skandináv mitológiáról.
A nagymester (Jeff Goldblum) tornyában bajnokainak szobrai találhatók, a Marvel képregények nevezetes alakjai: Ares görög isten, az idegen Beta Ray Bill, a természetfölötti Man-Thing és az androidos szörny, a Bi-Beast.
A 2016-os Doktor Strange számára készített díszleteket használta Taika Waititi a filmhez, addig nem engedte lebontani őket, amíg a jelenetet fel nem vették. Azt mondta: ez tökéletesen illeszkedik a filmhez, és Doktor Strange is beléphetett ezzel a Marvel Univerzum nagyjai közé.
Sir Anthony Hopkins úgy döntött, hogy nem tér vissza Odinként, de miután elolvasta a történetet, meggondolta magát.
A skandináv mitológiában és az 1986-ban kiadott Hivatalos Marvel Univerzum Kézikönyv szerint Hela/Hél apja nem más, mint Loki (szemben a filmmel).
A filmben Valkűrt 142-es néven is emlegetik. Ez utalás arra, hogy a karakter képregényben először a Hihetetlen Hulk 142. számában tűnt fel (még 1971-ben).
Cate Blanchett szerint Hela olyan, mint egy lázadó punk, így a szerepre készülve punk zenekarokról nézett meg dokumentumfilmeket.