Túszharc

Túszharc

Proof of Life

Peter Bowman (David Morse) amerikai olajmérnököt túszul ejtik egy dél-amerikai országban. Cége felfogadja a hivatásos tárgyalófelet, az ausztrál antiterrorista katonát, Terryt (Russell Crowe). Az olajcég közben csődbe jut és megvonja a támogatást. A túsz felesége, Alice (Meg Ryan) maradásra bírja az utolsó reményt jelentő túsztárgyalót, Terryt, s minden követ megmozgat, hogy pénzt szerezzen férje kiszabadítására. Petert egyedül felesége iránti szerelme tartja életben. Azonban Terry egyre nehezebben ért szót az emberrablókkal.

Forgatókönyvíró: William Prochnau, Thomas Hargrove
Russell Crow
Russell Crowe
Russell Crow

2018.02.28 Berto49

A címében a tartalom, kissé untam, de azért megbirkóztam vele. Elsősorban azért, mert a két főszereplő (Meg Ryan, Russell Crowe) a kedvenceim közé tartozik. Vasárnap délutáni filmnézésre - benne néhány perces bóbiskolással - tökéletesen megfelelt.

Az eredeti terv az volt, hogy a statiszták olyan bérezésben részesülnek, mint az amerikaiak. Azonban a ecuadori kormány nem engedhetett meg a színészeinek ilyen fizetést, ezért azt követelték, hogy a statiszták, az ecuadori fizetésnek megfelelő bérezésben részesüljenek. Szerző: rbernadett

A főszerepet eredetileg Harrison Fordnak ajánlották. Szerző: rbernadett

Russell Crowe és Meg Ryan közel kerültek egymáshoz a forgatás alatt. Rá egy éve Ryan és férje Dennis Quaid elváltak. Szerző: rbernadett