Vérapó

Tonyka

Alex Hassell
Edi Patterson
David Harbour

Amikor szenteste egy csapat zsoldos betör egy gazdag család birtokára, és túszul ejti minyannyiukat, egy váratlan ellenféllel találják szembe magukat.

A Télapó ugyanis a házban van, és megmutatja nekik, hogy a róla kialakult kedves és szakállas bácsi képe nem teljesen fedi a valóságot, és hogy van… Több

Rendező: Tommy Wirkola
Forgatókönyvíró: Patrick Casey, Worm Miller
Premier (HU): 2022.12.01. | Telekom TVGO (2023.03.03.) | SkyShowtime (2023.07.07.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.12.29 RigbyTheMad

Részeges apó!

Sima akció, semmi több. De legalább volt benne egy kis fantázia is. Sajnos erőltetett volt ez a részegség, de nagyon. A káromkodásról nem is beszélve. Szinte már szégyen volt néha hallgatni, hogy ennyit káromkodnak. Azért a magyarok is hibásak, hogy ennyire telerakták az alja beszédekkel. Nem kötelező követni az alap beszédet, főleg káromkodásoknál. Tekerni azért kellett. De nem volt benne semmi alja dolog.

2022.12.30 BRANTON

a nap véleménye

Karácsonyi galiba

Tommy Wirkola azon kevés rendezők egyike, aki véleményem szerint még sosem csinált kifejezetten rossz filmet. Voltak jobban és kevésbé jól sikerült alkotásai, de mindig volt bennük valami, ami miatt lehetett szeretni őket. Hol a tróger humor, hol az ... Teljes kritika

2022.11.30 Lóri Ádámcsik

A Reszkessetek betörők és a Die Hard szerelemgyereke

Az év egyik meglepetésfilmje, és jó értelemben mondom! Már az előzetes is megfogott, de a film szerintem valami zseniális lett. Mindenki hangosan nevetett a poénokon a moziban. Meg voltak dolgoztatva a rekeszizmok. Akinek bejön a fekete humor, annak kötelező.

2022.12.02 petera050

Oké, ez a film egyszerűen nagyon ott van, szerintem Harbour alakítása hihetetlenül vicces és valahol brutális is.

2022.11.30 erahurka

Hull a véres vörös hó, jöjj el kedves Télapó!

Minden ami a John Wick széria és hasonszőrű másolatai lenni szeretnének, csak ezerszer jobban és sokkal véresebben. Lehet vádolni azzal, hogy ezer helyről lopkod össze ötleteket (Die Hard, Home Alone, The Righteous Gemstones, Bad Santa; a teljesség i... Teljes kritika

A film 148 593 315 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 75 506 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Hivatkozások a Reszkessetek betörök (1990) című filmből: Trudy az elején idézi, miután először látta. Később ihletet kap arra, hogy olyan csapdákat készítsen, mint Kevin, amelyeket Mézeskalács (André Eriksen) és Cukipálca (Mitra Suri) ellen használhat, és Mézeskalács viseli el a sérülések legnagyobb részét, és végül bele is hal. Trudyt, akárcsak Kevint, fegyverrel sarokba szorítja az egyik gonosztevő, és egy felnőtt barátja – az ő esetében maga a Mikulás – hirtelen közbelépése menti meg.Szerző: Thibo84

A Mikulás trágár beszéde, alkoholizmusa és az erőszakkal való könnyedsége mind-mind a rossz télapó jellemvonásainak tűnnek (különös tekintettel arra, hogy alig reagál a filmbeli első gyilkosságra), de valójában azt sugallják, hogy egy viking harcos volt.Szerző: Thibo84

A Még drágább az életed (1990) című filmre történő vizuális és cselekménybeli utalások száma ebben a filmben nem meglepő, hiszen John Leguizamo mindkét filmben szerepel.Szerző: Thibo84

Miután a Mikulás (David Harbour) legyőzi a rosszak egy részét, Scrooge (John Leguizamo) megkérdezi, hogy a főszereplő egy kisvárosi zsaru lehet-e 5 gyerekkel, utalva Harbour karakterére, Hopper seriffre a Stranger Things (2016) című sorozatban.Szerző: Thibo84

(2023. 04. 23.)
A Vérapó banális, brutális és bizarr, és a karácsonyi hangulatot és családi stílust árasztja el vérrel és belekkel, ami popcornozásra tökéletes, másra nem. Több

Értékelés: 7.5/10
(2023. 05. 09.)
Mi történik, ha egy filmbe gyúrják össze az első Die Hardot az első Tapló Télapóval, majd hozzápakolnak egy kis Reszkessetek, betörőket, hogy a végén még némi Karácsonyi éneknek is jusson hely? Pontosan ez. Több