Műanyag égbolt

White Plastic Sky

Roboraptor
2023/04/16

A 2123-ban, Magyarországon játszódó Műanyag égbolt nemcsak azért kavarja fel a nézőket, mert a közelgő klímakatasztrófa következményeit a számunkra jól ismert helyszíneken ábrázolja. A film középpontját jelentő szerelmi történet szépsége és mélysége megérinti a nézőt, a felvetődő morális kérdések pedig elgondolkodtatnak minket. Több

Kortárs Online
2023/05/16

Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta régóta várt és Berlinben bemutatott animációs ökodisztópiája, a Műanyag égbolt az embert háttérbe állító, vagyis poszthumán jövőkép elgondolására szólít fel. A magyar közönség március 30-tól láthatja a filmet – remélhetőleg minél többen beülnek majd rá a moziba. Több

Revizoronline.com
2023/05/29

Fából faragott szerelem
Hibrid testek vergődnek jövőnk kvázi élettelen univerzumában száz év múlva, Budapesten. Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta letaglózó látványvilágú egész estés animációját a Berlinálé leginnovatívabb szekciójában mutatták be. Több

KULTer.hu
2023/06/07

Magyar emberfák az apokalipszis után
A napjainkban igen népszerű sci-fi alműfajt, a posztapokaliptikus disztópiát erősíti a legújabb magyar animációs film, a Műanyag égbolt, ami nemcsak emlékezetes vizuális élmény, de komoly gondolatoktól is feszül. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!