2025.04.13 22:04 Fekete Gandalf Olvasottság: <100x
0

Csizmás Kandúr 2 – A halál árnyékában is lehet hősnek lenni

(8,5/10 – mese, ami úgy szól gyerekekhez, hogy közben a felnőttek szorongását is simogatja.)

Ha valaki azt mondja pár éve, hogy a Shrek-univerzum egyik mellékkaraktere képes lesz egy egzisztenciális krízis köré épített, vizuálisan pazar, morálisan érett animációs filmmel visszatérni, hát legyintünk. Aztán jön Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság, és csendben beteszi a hátsó ajtón a DreamWorks legjobb filmjei közé.

Csizmás Kandúr 2 – A halál árnyékában is lehet hősnek lenni

Igen, a látványvilág első blikkre kísértetiesen hasonlít a Pókverzuméra – szaggatott FPS, kézzel festett hatás, felskiccelt fények –, de itt működik, saját karaktert ad neki. Míg Pókember dimenziók közt ugrál, Csizmás Kandúr életei közt billeg, és ez a különbség nemcsak esztétikailag, de tematikusan is fontos.

A történet meglepően mély. A főhős egy legendás figura, aki ráébred: már csak egy élete van. És a Halál nem metafora – konkrétan egy ijesztő, sípokkal aláfestett farkas képében lohol utána. A mese itt nem finomkodik, hanem egyenesen megkérdezi: mit csinálsz, ha szembe kell nézned a végességgel?

Közben persze ott van az összes mesei geg, a mókás mellékkarakterek, a pörgős akció, de mindez egy sokkal súlyosabb gondolat köré fonódik: az élet attól értékes, hogy véges. Ez pedig olyan üzenet, amit animációs filmek ritkán vállalnak be ilyen bátran.

8,5/10 – egy látványos, humoros, és mégis filozofikus mese, ami nemcsak új szintre emeli Csizmás Kandúrt, de visszahoz valamit abból is, amit a DreamWorks régóta nem csinált: felnőtt fejjel is valóban értékelhető tartalmat ad. A Halál nem vicc – de ez a film nagyon is az élet ünnepe.

akció | animáció | családi | fantasy | kaland | vígjáték

Csizmás azzal kénytelen szembesülni, hogy a számos kaland sajnos megtette a hatását még macskaévekben is. Hősünk kilenc életéből nyolcat már felélt, így nem maradt sok... több»

0