Közösség

Vélemény:

 

71 Overlord

(2018)

Háborús horror

 
Harper   2022.03.05 15:45
2

Véletlenül bukkantam erre a 2018-as háborús horrorra, amint épp második világháborús filmeket kerestem a neten. Aztán meglepődtem: az első 30 perc látványos háborús jelenetek sorából áll, jól kidolgozott megjelenítésekkel a normandiai partraszállás előkészítő hadműveleteiről. Aztán lassan, fokozatosan megy át az egész egyre durvább horrorba. Sajátos stílusú film, mely alapjaiban egy "B" kategóriás tucatfilmnek tűnik, ám képi megoldásai, jelenetei és rendezése kiemelik onnan. A végeredmény ütős és izgalmas, mindvégig lekötve a nézőt. Nekem nagyon tetszett és mind a 109 percét élveztem. Julius Avery kétségtelenül egy ütős filmet rendezett nekünk, a gyönyörű Mathilde Olivier figyelemreméltó játékával. Vannak a filmben persze túlzások és gagyiságok is, melyeket a titkos német kísérleti bázison láthatunk, de közben kapunk háborús összecsapásokat, látványos bunyókat, üldözéseket és egy csattanóval felérő, drámai lezárást. Nálam az Overlord a "meglepően jó" kategóriába tartozik és tőlem erős 75% -ot kap (az IMDb most 66%-ot mutat ennél a filmnél). Ajánlom háborús-film fanoknak és horror-kedvelőknek is.