Számomra egyértelműen a harmadik fejezet, vagyis a Parabellum a legjobb Wick-fejezet a négyből. Itt bontakozik ki leginkább az a világ, melyet Derek Kolstad (scriptíró) és Chad Stahelski (rendező) teremtettek a második epizódban (a negyedik részig alkalmazva ezt a különleges közeget). A lényege: adott egy olyan titkos alvilági szervezet, mely behálózza az egész Földet, és amelynek saját belső szabályai vannak. Legfelül kb.
egy tucat ember alkotja a legfelső kört, a Föld legnagyobb maffiáinak vezetőiből. Alattuk léteznek az úgynevezett szabadfoglalkozású bérgyilkosok, akik mobiljukra kapják a megbízatásokat és a gyilkosságokért járó pénzösszegeket. Ilyen hitmanek kapnak utasítást arra is (több tucatnyian), hogy öljék meg Wicket. Ugyancsak a felső kör alatt működnek a Continental Hotelek szerte a világban, mint például a New York-i és az oszakai, melyeket közelebbről is megismerünk.
Ezek élén igazgatók állnak, mint Winston (Ian McShane) és bizalmi emberek (afféle recepciósok), mint Charon (Lance Reddick). Mindketten a New York-i Continentalban. Ezekben a kijelölt hotelekben üléseznek a szervezet tagjai. Az egész hálózat saját belső pénzt használ, és külön információs rendszerük van. Ezen teszik közzé, ha egy hely már nem szent (szentetlenítve van), illetve ha törvényen kívül kerül egy tag (mint Wick is). Fontos még a belső kódex, mely sok szabályból áll. Ezek közül kettő is érinti Wicket: az egyik, hogy a Continental Hotelekben szigorúan tilos gyilkolni, a másik pedig, ha valaki egy másik tag adósa lesz, akkor pénzérmét kell adnia, melyet a másik fél bármikor felhasználhat egy szívesség teljesítésre kötelezve az adóst. Wicket ez a két szabály készteti folyamatos harcra. Először is Santino D'Antonio kényszeríti egy gyilkosságra (nővére megölésére), másodszor bár megteszi, utána menekülnie kell, és ebből úgy próbál kimászni, hogy megszegi a másik szabályt is, és egy Continentalban öli meg Santinót. Így kétszeresen válik üldözötté, a szervezet ugyanis minden létező bérgyilkosát ráküldi Wickre hatalmas vérdíjjal. A Parabellumban rengeteg párharcot láthatunk. Közben Wick felkeresi azt az embert is, aki még a legfelső körnél is nagyobb befolyással bír, és időt nyer (bár ezt egy ujja bánja). Segíti őt a csinos Sofia (Halle Berry) is, ölésre kiképzett kutyáival. A film legjobb jelenete azonban a végén van, amikor a szervezet megbízza Nullát (Mark Dacascos) és annak főemberét, Shinobit (Yayan Ruhian), hogy öljék meg Wicket a Continentalban. Csak a legnagyobb harcművész-fanok tudják, hogy ki Mark Dacascos és Yayan Ruhian. Mindketten valódi harcművészek, és a 80-as, 90-es évektől kezdve szerepeltek több tucatnyi akciófilmben mindig ázsiai harcművész küzdelmekkel. A hármas összecsapás, melyben nekiesnek Wicknek, igazi csemege azoknak, akik szeretik az ázsiai silat, a jeet kune do és az egyéb közelharc-formációk kidolgozott ütés-rúgás kombinációit. Tényleg zseniális a jelenet. Összességében a John Wick 3. az egyik legjobb valaha forgatott verekedős-lövöldözős akciófilm, melyet akárhányszor meg lehet nézni azoknak, akik szeretik ezt a műfajt. Egyértelműen 5 csillagot adok.

John Wick tiltott területen, a gazfickók rejtekhelyeként működő Continental Szállodában gyilkolt. Tettével magára vonta a Felső Kör haragját, 14 millió dolláros jutalom... több»
Szereplők: Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne, Jerome Flynn, Ian McShane