Közösség

Vélemény:

 

91 Isten városa

(2002)

Isten városa

 
ArpiHajdu és Réci   2016.08.26 12:13
1

Több helyen olvastam, hallottam, hogy ez a film így szuper, meg úgy szuper, úgyhogy amikor a napokban adta az egyik adó, gondoltam én is megnézem. Először letaglózott, időnként a gyomrom forgott, a végén pedig nagyon is elgondolkodtatott. Fogalmam sincs milyen az élet egy gettóban, jelen esetben a favellákban, de ez a film egy nagyon hiteles képet mutatott, a maga minden szörnyűségével. Ahogy Rakéta mondta: "Túl messze voltunk a Rio de Janeirói képeslapokon látható világtól." Ez történik akkor, amikor a 7-8 éves gyerekeknél nincs perspektíva, csak és kizárólag a lopás, a gyilkolás, picit idősebb korukban pedig a drogbiznisz. Ráadásul még közbiztonság sincs, nincs kontroll, valamint a létfentartáshoz is napi szinten meg kell küzdeni. Erre jön még rá az, hogyha a kisgyerekek meg is érik az idősebb kort (ami ebben az esetben 18-20 év, 25 évesen pedig már idősnek számítanak), akkor is csak az vár rájuk Isten városában, hogy beáll egy bandába. Az egyetlen esély az embernek itt az, ha elhagyja a kerületet, de vannak olyan jelenetek is, amelyek arról tesznek tanúbizonyságot, hogy ez közel sem egyszerű. Egyszerre egy társadalmi dráma, a gengszterfilmek minden ismérvével. Szerintem egy nagyon jól összerakott film, mindenkinek ajánlom megnézésre!