Közösség

Vélemény:

 

78 Godzilla

(1998)

Godzilla

 
ArpiHajdu és Réci   2016.08.24 19:55
0

Ez a Godzilla film egyike azon filmélményeimnek, amelyik az évek során a legtöbbet alakult. Gyerekként láttam és akkor lenyűgözött, aztán utánnaolvastam az egésznek az eredettörténetének, a japán verziókról, plusz elméletileg öregedtem és okosodtam is az évek során, valamint láttam pár Roland Emmerich-filmet is. Így együttvéve már inkább úgy tekintek erre, mint egy kakukktojás ebből az egész Godzilla-világból. Szegény szörny a japánoknál egyfajta válasz volt az atombombára, plusz a természeti egyensúly egyfajta fenntartója lenne. Ehhez képest itt a Godzillából egy eszetlen rombológép lett, amely naná, hogy pont New Yorkba megy, hogy szépen letarolja a híres épületeket. Ez még hagyján, de tele van a fizika törvényeinek ellentmondó részekkel (pl. ha egy nagy testű állat keresztülmegy egy felhőkarcolón, akkor az épület összedől, s nem marad ott a lény nyoma csak azért, hogy a helikopter keresztülrepülhessen rajta). A legviccesebb ez a vemhesen születő Godzilla. Tessék? Hát hol van olyan figura az élővilágban, amelyik alapból vemhesen születik? Ilyen képességgel még az atombomba sem tud felruházni egyetlen állatfajt sem! Szóval összességében ez egyfajta legendagyalázó mozi lett, mintsem épkézláb alkotás, s csak a gyerekkori élmény miatt nem mondom rá, hogy rossz, csupán azt, hogy gyenge.