A film, amitől egy generáció remegett, és az a film, amitől "legalább" egy generáció nem aludt rendesen. Talán az egyik "igazi" horror rendező, akinek filmjei ennyire meghatározóak voltak.
Mint például ( többek között ) az Az utolsó ház balra, a Sziklák szeme, Deadly Friend, Rémségek háza, Vámpír Brooklynban, Sikoly 1-2-3-4, Red Eye, és pl. a Vedd a lelkem... ( persze a teljesség igénye nélkül )
Jelen filmünket még nyolc további mozi, és két sorozat követte, de sajnos egyik része sem tudta ennek a résznek a hangos sikerét!
Freddy ( Robert Englund ) karmai Wes Craven macskájának kinyújtott karmairól ugrott be úgymond, derék rendezőnknek. Sőt, Freddy Krueger, a késes gyilkos neve az egyik volt osztálytársáról "neveződött" el, aki folyamatosan, fizikailag is bántalmazta Craven mestert még ifjonti korában.
Miről is szól a A Nightmare on Elm Street című film?
Fiatalok rémálma, amibe ha "belekerülnek", végzetessé válik számukra.
Tina Gray ( Amanda Wyss ) az egyik éjjel egy nagyon rémisztő álmot lát, ahol egy félelmetes, és torz alak kergeti egy rettenetes, és szürreális helyen, rondán összeégve, akinek az egyik kezén egy halálos, borotva éles, pengékkel kirakott kesztyű van, és azzal támad a lányra. Ám reggel, mikor leizzadva felriad álmából, a hálóingén ott vannak a pengék nyomai, amitől teljesen bepánikol.
Ám, mint látjuk ez csak a kezdet, és Freddy szépen "beindul!"
Láthatjuk a fiatal Johnny Depp-et, Heather Langenkamp-ot, és többek között ott van még John Saxon is, a stáblistán.
Jacques Haitkin operatőr zseniális képei a mai napig itt vannak előttem...
Ténylegesen egy filmtörténeti mérföldkő, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni.
És mi a lényeg?
Ne aludj el!
Persze minden titokra fény derül.

85 Rémálom az Elm utcában (1984)
Nancy Thomson (Heather Langenkamp) átlagos kamaszlány, életét azonban váratlanul hátborzongató események sora kavarja fel. Rémálmok kezdik gyötörni, minden éjszaka sikoltozva,... több»
Szereplők: Johnny Depp, Heather Langenkamp, Robert Englund, John Saxon, Ronee Blakley