58% 143 szavazat
Bűnösök

Bűnösök

Sinners
Filmadatlap
5
Vélemények (5)
27
Szereplők (27)
11
Képek (11)
6
Videók (6)
13
Érdekességek (13)
Díjak
2
Filmkritika (2)
21
Cikkek (21)
Fórum
Lejátszás
valaja  

Hol nézheted

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

Az ikertestvérek visszatérnek szülővárosukba, hogy újrakezdjék az életüket. Ott azonban egy gonosz lény várja őket vissza...

(szarka84)

Rendező: Ryan Coogler
Forgatókönyvíró: Ryan Coogler
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2025.04.17.
Forgalmazó: InterCom
Michael B. Jordan
Michael B. Jordan
Jack O'Connell
Michael B. Jordan
Hailee Steinfeld
Miles Caton
Michael B. Jordan
Wunmi Mosaku
Michael B. Jordan
Michael B. Jordan
 
2025.05.10 missjumpscare

legújabb vélemény

Vámpír musical

Idén, de talán az elmúlt években sem láttam ennyire zseniálisan összerakott filmet. A karakterek és a hozzájuk választott színészek tökéletesen rezonáltak egymással, a zene és a horror ötvözete pedig olyan hidegrázós pillanatokat okozott, amitől az ember eszébe jut, miért is szeret moziba járni. A film képi világa és atmoszférája egészen hipnotikus. Volt néhány jelenet, ahol legszívesebben felálltam volna táncolni – ilyen szinten sodort magával a ritmus. Az okos megoldások és a jól időzített poénok teljesen új szintre emelték ezt a vámpír-musicalt, ami műfaji keveredésében is magabiztosan mozgott. Különösen tetszett, ahogy a film a kirekesztés témáját és a társadalmi problémákat finoman, de hatásosan szőtte bele a történetbe. Mindvégig pengeélen táncolt, de nem billent le – ez az egyensúly ritka kincs. Ami viszont sajnos levont az élményből, az a felirat minősége. Nemcsak helyesírási hibák bukkantak fel, hanem több súlyos félrefordítás is, amik logikai buktatókat okoztak, sőt néha még a cselekményt is félreértelmezhetővé tették. Az első 5–10 percben például csak kapkodtam a fejem, mert a felirat nem tudta lekövetni a történet ritmusát. Különösen bosszantó volt, amikor jól hallható szavak kerültek teljesen máshogy feliratozásra. Mindez persze nem a film hibája, csak az élmény intenzitásából vett vissza egy keveset. De ettől függetlenül: 10/10.

0
 
2025.04.16 mozinaplo

a nap véleménye

Vámpírok blues bálja

Ryan Coogler nem igazán tartozott a kedvenc rendezőim közé: sem a Fekete Párduc, sem a Creed nem volt a szívem csücske, a Bűnösök után viszont figyelni fogom a direktor szerzői munkáit, mert érdemes, annak ellenére, hogy a Bűnösök nagyon szeretne az ... Teljes kritika

3
 
2025.04.18 valaja

Szerintem túl hosszú és a forgatókönyv furcsán ütemezi a történetet. Gyakran unatkoztam és előfordult, hogy amikor a film azt akarta, érezzek valamit, teljesen hidegen hagytak a történések. Ettől még nem egy rossz film, a karakterek, színészek jók és a rengeteg pozitívuma is van.

1
 
2025.04.17 Nemecsek

Egy jól összerakott, karakterközpontú, horror elemekkel dúsított film, mindenképpen megéri megnézni. Nekem tetszett - bár helyenként kissé döcögős, ez megbocsájtható bűn.

1

A film 41 914 345 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 15 447 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1
 

A Bűnösöket filmre vették, mely egyedi problémához vezetett. A film megjelenése pár hónapot csúszott, a filmlaborok nem tudták elég gyorsan feldolgozni a filmre vett anyagot, emiatt a teljes utómunka tolódott. Végül a Mickey 17-tel cseréltek megjelenési dátumot.Szerző: kabel

#2
 
Értékelés: 9/10
(2025. 05. 12.)
Az ördög nem nyugszik, míg a néger blues-t játszik
Ryan Coogler ha épp nem Fekete párduc vagy Creed-filmeken ügyködik, akkor valami nagyszerűt hoz létre, mint mondjuk az év egyik legjobb filmjét. Blues és vámpírok, meg a zene kultúrákon átívelő, de mégis gúzsba kötő ereje. Ami mögötte húzódik, az pedig maga a nagybetűs mozi. Több