Közösség

Vélemény:

 

62 Préda

(2022)

Ezt nem kellett volna... Vagy nem így...

 
Mr Franklyn   2023.06.26 08:07
0

Hát, ja. Megnéztem. De azon kívül, hogy folyamatosan kritizáltam a filmet a film alatt, semmi nem történt. Nem maradt a fejemben semmi „emlék” azonkívül, hogy ne nézzem meg újra. Teljesen „komolytalan” film. Bár igaz, ami igaz, egy valamit azért tudott: még lejjebb tette a színvonalat. Itt nem a látványra gondolok (bár az sem egy nagy valami). Sztori? Az ötlet nagyon jó. A Ragadozó és az indián őslakosok. Két valóban harcias nép „összefut”, aztán győzzön a jobbik, vagy akiben nagyobb a túlélési/túlélni akarási ösztön. Ezt a történetet inkább tudom elképzelni a főszerepben (ha már indiánok) egy Billy-szerű harcossal, vagy, ha feltétlenül muszáj nőneműnek lennie (hölgyek, bocs), akkor egy Vasquez-típusú „harci amazonnal”. Nem pedig egy „kislánnyal”, aki most tanulja a célba lövést és a nyomolvasást. Vagy ennek a Ragadozónak kellene évet ismételni. De nem is akarom tovább „bántani” az alkotást. Viszont, ha ez így jó film, akkor a következő rész nyugodtan szólhatna arról, hogy a Ragadozó New Yorkba megy, ahol összetűzésbe kerül Macaulay Culkinnal, aki sztaniolpapírral és csokikrémmel álcázza magát, Majd agyafúrt csapdáival elkapja a vadászt, és jól leszúrja, hogy kicsontozta a plázamikulást. Majd a Ragadozó vissza sem nézve elhúz a naprendszerből, amiben igaza van: ebből a hülye gyerekből egyszer is túl sok… Szóval ennyi. Popcorn movie. Semmi extra, semmi több. Szerintem ez a film elpazarolt idő. Kiszámítható. Aki gonosz, abból darált hús lesz.