2017.12.03 09:27 Artemisia Olvasottság: <100x
5

Istenkirály...nő?

Megosztó egy alkotás, bennem is megosztó érzéseket keltett.Nem rossz filmmel van dolgunk,és folytatásként is megállná a helyét ha nem hagyna hiányérzetet pont azokon a helyeken, ahol éppen hiánypótlóként kellene funkcionálni. A film alapjául szolgáló képregény Xerxész eredettörténetét tartalmazza, amit nagyon is jó ötlet volt filmre, az viszont annál kevésbé, hogy még a képregény megjelenése előtt önkényesen kiegészítették a történetet. Ráadásul ami az előző részben működött és hozzátett a filmhez, itt azt lerombolták.

Először is nagyon keveset tudunk meg Xerxészről. És az előző rész repertoárjában előkelő helyet foglalt el Xerxész Istenkirály imázsa, félelmetes és tekintélyes karakter volt, akit Rodrigo Santoro zseniálisan személyesített meg, itt viszont egy alamuszi, nyeszlett férfiként látjuk, ráadásul nincs is kielégítő átmenet és magyarazat, hogy hogy lett alamuszi férfiből Istenkirállyá,hiszen csupán annyit látunk, hogy nyeszlett, gyáva férfiként lemerül a medencébe és Istenkirályként jön fel onnan. A film másik kritikus pontja Artemisia karaktere. Bár jó ötlet volt egy gonosz, ördögien leleményes és erős női karakter bevonása, mégis úgy érzem, hogy elvetették vele a súlykot. Hogy miért? Mert az ő dicsfényében elvesztette funkcióját Xerxész karaktere. Leuralja, gyakorlatilag zsinóron rángatja Xerxészt. Az Istenkirály egy báb a kezében. Ő nyeri el Dáriusz király kegyeit, ő van jelen a halálánál. Amíg Xerxész vándorol és lemerül a medencében, addig ő magához ragadja a hatalmat és megöli az udvar magasrangú tisztviselőit. Egy ponton ki is mondja : " Ne feledd ki tette méltatlan fejedre a koronát". Sokkal félelmetesebb és erősebb párosítás lettek volna, ha megfordítják a felállást és Artemisia báb Xerxész kezében, mintegy a legerősebb aduásza. Hívebben mutatta volna be az Istenkirály születését, ha Themisztoklész helyett maga Xerxész ölni meg az apját, így ragadva magához a hatalmast, és edzi, képezi és utasítja mindenre Artemisia-t. De így felborult az egyensúly. Maga a cselekmény, látványvilág, feszültség-adagolás,hadmozdulatok, azonban megérdemli az elismerést, engem csupán ez a tematikai-logikai malőr zavart.

akció | fantasy

A görög poliszok hadban állnak a hatalmas Perzsa Birodalommal. Ellenállásuk töretlen. Themisztoklész (Sullivan Stapleton), Athén városának hőse egy maroknyi sereg élén száll... több»

5