Közösség

Vélemény:

 

64 Tíz perc múlva három

(2022)

Szeretem

 
rakolaszlo   2023.02.27 23:05
0

Egy korábbi – meglehetősen szigorú – nézői beírás után vettem a fáradtságot, és megnéztem a Tíz perc múlva három című melodrámát. Messzemenően nem tudok egyetérteni azokkal, akik nagyképűen bántják ezt a filmet. A Netflixen tudtam megnézni, ráadásul angol felirattal, mert egy ideje Doverben élek, és ellenőrizni akartam a fordítást. Kifejezetten szerethető, kedves film, nem tudom, mit látott az előző hozzászóló. Igen, sajnos a kis Andorai nem léphet édesapja nyomdokaiba, a sok – nyilván tudatosan választott – civil szereplő pedig valóban ad egy kis sutaságot a produkciónak, de ezen átvisz a rejtélyes történet, a szép Tihany és Charlie zenéje. Nem véletlen, hogy a Netflix adatai szerint tavaly júniusban ez volt a legnépszerűbb az újdonságok között. Én könnyen ráhangolódtam a balfácán főhős monológjaira, persze kell hozzá egy kis irodalmi műveltség is. Talán túl művészien szerette volna megrendezni a rendező a filmet, talán túlságosan is beleszeretett modelljébe, igen. Lehet, hogy máskor is megnézem. Végre egy magyar film, amely más, mint a többi, egy kicsit dokumentumfilm, egy kicsit könnyed és politikamentes.