Memoir of a Murderer

Egy idős Alzheimer kórban szenvedő gyilkos megpróbálja megvédeni lányát a lány pszichopata barátjától.

(ps)

Rendező: Won Shin-Yeon
Író: Young-ha Kim
Forgatókönyvíró: Hwang Jo-yun
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2017.09.07.

2023.03.30 Caravaggio1978

Ki vagyok? Ki ő?

Nagyon-nagyon érdekes ez a megközelítés. Az egész mozi igazándiból a főhős betegsége köré épült fel, szinte együtt vagyunk vele és elő -előbukkanó emlékeivel. Az Alzheimer-kór egyre súlyosabban nehezedik rá, és néha már magunk sem tudjuk, mi is az igazság. Mi után nyomoz? Talán saját magát kergeti? Mindent, amit biztosnak hiszünk, elveszik. Vizuálisan abszolút be tudja mutatni az ember elméjének összeomlását, szinte érezzük mi is a fejünkben. A színész döbbenetesen jól játszik. A nyugatnak bőven lenne mit tanulnia ebből a filmből, sokféle tekintetben.

2019.01.17 hsanya182

Remek misztikus koreai krimi thriller!

Elég sejtelmes film, remekül le lett forgatva, nagyon szép kerek történetté válik a film vége után, de addig is lehet agyalni mi is történik valójában. A szülői minták mennyire meghatározzák, hogy milyen irányba fogunk tartani, elnyomott érzelmek, elnyomott fájdalmak stb. Erős mozi, sorozatgyilkosok elméjébe láthatunk betekintést, miközbe a megfejtés szeretnénk kitalálni... Koreai cím: Salinjaui gieokbeob

A film összbevétele 91 335 dollár volt (imdb.com).