Alita: A harc angyala

Alita: Battle Angel

2019.07.28 BoBamburg

Igazi laza és szórakoztató mozi, ami ugyan nem kapott túl komplikált és eredeti történetet, de a látványvilág elviszi a hátán az egész filmet. Dögös akciójelenetek, szép helyszínek, korrekt karakterek, ahogyan az illik.

2019.03.03 Morpheus

Látványos, de tartalmatlan CGI orgia

Az Alita egy közepesre sikeredett film, rengeteg látványos jelenettel de tartalmatlan, sekély és logikátlan sztorival. Valójában egy CGI orgia, melyben néhol fordul csak elő egy-egy érdekes felvillanás.

2019.12.28 TomÁcs

Szerintem az Alita egy kellően látványos és izgalmas film, ahol egy különleges világot ismerhettünk meg.

2019.10.26 VvV

Az előzetesben sok mindent lelőnek előre, de a film egyedi látványilága és helyenként érdekes története feledtette mindezt.

2024.04.04 Piczil Zsolt

A szintetikus szerelem szép, és nem műanyag ízű. 1. helyezett.

Miért a Blade Runner 2049 a második helyezett nálam? Hogyan lehet jobb a program-program szerelemnél az Alita, amiben ráadásul nem is tisztán szintetikus android, hanem „csak” kiborg szerepel? Mert mindkettő látványban kb. ugyanolyan lenyűgöző számom... Teljes kritika

2024.04.07 Fikatours_blogger

Műfaján belül nyilván remek produkció, ha ilyen magas a pontszáma ennek a filmek, de engem kissé fárasztott, hogy mindenkit felszeletelnek benne. Az pedig kifejezetten bosszantott, hogy hiányzik a történet befejezése.

Látványos cyberpunk és manga

Az Alita szerintem teremtett egy új műfaji besorolást, a "cyberpunk-manga" kategóriát. Sokaknak bejön, Japánban régóta van kultusza az ilyesminek. Rodrigez filmje voltaképp nem rossz, de lényegesen többet is ki lehetett volna hozni belőle. Sok a logikátlanság is a sztoriban, meg a kérdőjel. Ugyanakkor nagyon látványos, ez tagadhatatlan. Nálam erős 65%

2019.08.24 MMcFly2015

Pazar CGI-s látványon kívül sok újat nem rejt magában...

Robert Rodriguez rendező munkái számomra sosem tudtam osztatlan sikert elérni, mégis a neve garancia arra, hogy nem egy megszokott filmet láthatunk. Ez most sincs másként, a pazar látványon kívül a forgatókönyv egysíkúsága nem tudta maradandó élménny... Teljes kritika

2019.08.16 Lonka

A képi megjelenítése Alitának szemgyönyörködtető volt. Különleges és egyedi világot teremtettek a készítők. A történet sem olyan egyszerű, mint az elsőre látszik.

2019.07.14 Greeta

Az utóbbi évek legjobb látványát produkálta a film. Történetben valamivel gyengébb volt, de összességében ez egy jó film.

2020.09.24 jfruzsi97

Nagyon tetszett. Mint egy videojáték egy filmben. Jól megcsinálták, szinte egybeolvadt a kettő. Jó hangulatú, izgalmas, harcokkal teli; romantikus szálak jelentek meg benne.

2019.03.21 Timcsi

Korrekt a film. A látványa remek, sok egyedi megoldás van benne és a történetre is nagy hangsúlyt fektettek a készítők.

2019.04.15 petraszab

A látványa túl tudott lendíteni a történet apró hibáin. A karakterek izgalmasak, és a szerelmi szál sem a megszokott.

2019.02.16 Filmdoki

Alacsonyan szálló angyalka

Ha James Cameron a nevét adja valamihez, arra azért érdemes odafigyelni. A fickó rendkívüli módon ért ahhoz, hogy hogyan kell látványos mozikat letenni az asztalra úgy, hogy közben némi mondanivalóval is bírjanak. És persze a kiváló női karakterek li... Teljes kritika