Tunéziai terápia

Tunéziai terápia

Un divan à Tunis

Miután tíz évet töltött a francia fővárosban, Selma (Golshifteh Farahani) hazatér Párizsból otthonába, Tuniszba. Odahaza azonban nem minden az elképzelései szerint alakul. Unokahúga nem érti, miért hagyta maga mögött Párizs, nénikéje egy perc nyugtot sem hagy neki, bácsikája pedig csak néhány… Több

Forgatókönyvíró: Maud Ameline, Manele Labidi Labbé
Ország: Franciaország, Tunézia
Premier (HU): 2021.05.27.
Forgalmazó: Vertigo
Hichem Yacoubi
Hichem Yacoubi

2021.05.26 Zsófia

A keserédes vígjátékok mindig is a kedvenceim közé tartoztak. Nagyon egyszerű történet ez, a hangulata viszont igazán magával ragadó. Mindenképpen érdemes belevágni.

2020.09.21 Tamás

Egyszerű de kellően érdekes, feel-good, de mégis elgondolkodtató... A Tunéziai terápia egy igen kellemes csalódás volt, nézzétek!

2020.07.27 Szate88

Nagyon bírom az ilyen filmeket, melyek nem akarnak feltétlenül nagyon megnevettetni, de mosolyt csalnak az arcodra, és azt ott is tartják a teljes játékidő alatt. Nem vagyok meglepődve, hogy ennyi helyen díjzazták a filmet, mert a maga műfajában tényleg egy igazán nagyszerű darabról van szó.

2020.03.08 lnorbert33

Golshifteh Farahani nagyon pozitív jelenség, annyira erős jelenléte van, ami szerintem csak igazán keveseknek. Maga a film nem volt rossz, inkább azt mondanám, hogy nem feltétlenül az én világom, de a főszereplő nagyon kellemesen eladta nekem az élményt és ezt a másfél órát. Hármas fölé, gyengébb négyes.

Manele Labidi Labbé nagyon szeretett volna együtt dolgozni Golshifteh Farahanival, aki végül el is vállalta a főszerepet. "Rendkívüli a jelenléte a kamerák előtt, a képernyőn valami egészen különleges dolog történik, amit nagyon nehéz megmagyarázni, de szerintem varázslat" - méltatta a színésznőt Labbé. Szerző: hp

Mivel az arab-muszlim világot a filmekben sokszor a terrorizmusra és az iszlamizmusra redukálják, a tunéziai származású rendezőnő, Manele Labidi Labbé egy egészen másfajta megközelítést szeretett volna alkalmazni, ezért választotta a vígjáték műfaját. Szerző: hp

A Tunéziai terápia Manele Labidi Labbé rendező debütáló filmje.Szerző: hp

A Tunéziai terápia költségvetése 2 millió euró volt.Szerző: hp