
Vélemények (3)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A valós ártatlanság egy kiragadott története megfilmesítve... Brian Banks story. Az ember ezt nézve folyamat idegben van, vajon sikerül-e ennek a férfinek végleg megszabadulnia ama béklyóitól, melyek 11 éven keresztül megkeserítették az életét. Egy élete majdhogynem tönkremenetelét kísérhetjük végig hosszadalmasan, mert a jogrendszer egy hazugságnak ítélt igazat. Hosszú küzdelem árán, megannyi csatát vesztve az igazság és a jog a helyére került, és mint szűz tüdőben a levegő, főszereplőnk is fellélegezhetett... hatalmas tehertől megszabadulván új élet virradt rá. Erős dráma, szívszaggató jelenetek, drukk a „főhősnek”. Sok-sok ember él börtönökbe zárva ártatlanul a mai napig is, a segítség „úton van” egy kis ügyvéd csapat által... előbb vagy utóbb. Ez a film is többször nézős számomra, 6 év után ismét elém sodorta a szél... mint akár egy ártatlan ember ügyét újratárgyalva... oly sokára.
Igaz történet arról milyen következményei vannak a hamis vádnak, hogy talpra tud-e állni belőle valaki, és megvalósíthatja-e az álmait. Nem semmi honnan jön vissza a srác, mennyi akadályt kell leküzdenie a jog labirintusában, ez egy kiváló film.
Bárki lehetett volna Brian Banks helyében, ugyanúgy a rendszer áldozatává vált volna. Jól mutatja be a film, hogy mennyire fontos, hogy a jogrendszer az individuumot képviselje. Az autopoietikus rendszerek sajátja, hogy a hibák és konfliktusok esetében nem a megszűnésükre, hanem az ismétlődésükre lehet számítani. Ezért is fontos levonni a konzekvenciát, és ebben az esetben átvonatkoztatni, hogy ha egy ember egy rendszer áldozatává válik, akkor az bárkivel megeshet, legyen nő vagy férfi az illető. Brian filmbeli anyukájának szereplése, az ő érzéseinek megélése szívszaggató. Egyébként ő a legaranyosabb szereplő is egyben. A film erősen kezd, de időközben leül, aztán újra beindul. Az öt csillag a történet bátor elbeszélésének szól.