Egy igazán dühös ember

Wrath of Man

2022.01.04 Artúr

Csak a lényeg

Tömör, erős, impulzív és egyszerű. Guy Ritchie, Jason Statham, bankrablás, bunyó, masszív diszkussziók, ebből az egyenletből nem jöhetett ki más, csak egy szórakoztató vérbeli akciómozi. Mindenkinek ajánlom 2021 egyik üdvöskéjét, ezt a garantált szórakozást biztosító filmet. Ha nagyon mély dolgokat szeretnék találni ebben a filmben, az véléhetően nehezen menne. Persze az alapcselekmény velős emberi érzelmeken alapul, azért a film zsenialitását inkább az a technika adja, amely több oldalról világít meg egy adott eseményt. Illetve foglalkozik olyan kérdéskörrel, amely szociológiai ténykérdés és probléma a 21. század amerikai hétköznapjaiban. Érdekes és elgondolkodtató az a pár emberi dilemma, amely bűnelkövetési motivációkhoz vezeti a fő/mellékszereplőket. Izgalmas, hogy ebben a filmben a mellékszereplők háttérsztorija kidolgozottabb, mint a főhősé. Így a film nem lett túl hosszú, nézhető, ugyanakkor egyszerre úgy is érezzük, hogy minden összeállt. Ha létezik olyan, hogy álfőszereplő a filmművészetben, akkor jelen esetben mindenképpen erről van szó.

2022.09.15 kabel

Kompetens, majdnem a régi Guy Ritchie

Guy Ritchie nem tudom, mit csinál, néha olyan borzalmakon dolgozik mint az Aladin vagy az Arthur adaptáció, aztán visszatér a jó filmekhez. Ez a film a visszatérést képviseli, egy izgalmas, fordulatos, szépen felépített történetet kapunk, kicsit egyoldalú szereplőkkel és meglepő akciójelenetekkel.

Egyértelmű siker

A történetet nem is igazán lehet kiemelni, csak szimplán jó volt, leginkább a hangulata tetszett, együtt érezhettük a bosszúvágyat. Scott Eastwood szuperül alakította az önző szemétládát, Jason Stathamnak pedig nem igazán kellett mit csinálnia, csak a szokásos megjelenését hoznia, azt hozta is. Az akciójelenetek szuperek voltak, semmi kivetnivalót nem lehet a filmben találni.

2022.07.27 CsakPozitívan

A törésponton túl

Guy Ritchie, a brit fenegyerek olyan csavaros gengszterfilmekkel vált népszerűvé, mint A ravasz, az agy és a két füstölgő puskacső vagy éppen a Blöff. Ritchie rendezései többek egyszerű Tarantino-utánzatoknál (noha sok átfedés van a két mozititán stílusában). Míg a Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban posztmodern műfajjátékként kezeli a gengszter-zsánert, addig Ritchie alkotásai "brit suttyóskodással" teszik egyedivé a lokalizált történeteket. Az Egy igazán dühös ember kissé mégis szakít ezekkel a hagyományokkal és jócskán visszavesz a humorból. Ritchie ugyan megtartotta filmjeinek gyakori főhősét, és ismét Jason Stathamre bízta, hogy vigye el a balhét, de a történetet ezúttal egy korábbi, 2004-es francia filmből kölcsönözte. Az Egy igazán dühös ember pedig a tengerentúli remake-ek szokásait követve nagyobb, látványosabb és könnyebben fogyasztható elődjénél. Statham beépített gengsztervezére, egy pénzszállító cég munkatársának adva ki magát, sző komplex tervet egy hatalmas rablás végrehajtására, csak éppen egy családi tragédia lehetőségét nem kalkulálta bele az egyenletbe. Az Egy igazán dühös ember kiváló, stílusos szórakozás az akció műfaj rajongóinak, de Ritchie karrierjébe is jelentős változást hozott.

2021.05.29 Lóri Ádámcsik

Ez nem Guy Ritchie...

Mintha nem is Guy Ritchie rendezte volna a filmet. Nem sok hasonlóságot véltem felfedezni az előző filmjeihez képest. A vágások és a karakterek sem hozták az elvártat. Egy sokkal jobb filmre számítottam az előzetes alapján. :O

2021.12.28 Tanovszky

Végre egy jó akciókrimi

Ebben a műfajban nehéz eredetit alkotni, igazából itt sem sikerült, hiszen ez a 2004-es francia Le Convoyeur remake-je, amit bevallom, nem láttam még. Ennek ellenére ez egy teljesen jó akciófilm. Semmit nem tudtam róla, úgy ültem le megnézni, és szerintem jobban jártam így. Nem nagyon szeretem a nemlineáris történetvezetést, mert többnyire indokolatlanul, öncélúan használják az időbeli ugrásokat. Itt viszont kimondottan hozzáadott az élményhez, hogy folyamatosan derülnek ki a dolgok. Az elején még semmit nem tudni, aztán még a vége is tartogat meglepetéseket. Az is tetszett, hogy nem finomkodnak, nem sajnálják a szereplőket egyik oldalon sem. Ez egy régi vágású akciókrimi a javából. Egy percre sem untat, minden jelenet a helyén, szórakoztató párbeszédek, végig izgalmas az egész. Rég láttunk már ilyet.

2021.05.29 uniterra

Guy Ritchie hozta a formáját. Jól töltötte ki az eleje és a kiszámítható vég közötti űrt. Ebben a témában már nem lehet újat mutatni.

2022.01.04 Di Canio

Egész jó film, bár már láttam jó pár hasonlót, a vége meg nagyon sablonos.

2021.07.31 zoltyah

Guy jó kis filmet gyurmázott össze, de semmi több...

2021.07.02 Drawen H.

Ok megbosszulós..

De hová tűnt Damon Hill?----Hová tűnt Guy Ritchie? Amúgy egész jó, de egy "Európai válasz Tarantinora" azért kicsit több kellene sztem.

2021.05.12 Torres9

Jason Statham és Guy Ritchie negyedszer, de minek? (Wrath of Man kritika)

Guy Ritchie és Jason Statham újra együtt forgatott. Ami azonban a trailer alapján egy izgalmas heist movie-nak ígérkezett, az végül egy közepesen izgalmas heist movie lett, nagyon közepes tálalásban. Ritchie volt már ennél ezerszer jobb is, Statham p... Teljes kritika

2022.03.29 Lalee19

Statham még sosem volt ennyire kemény. Annyira átjön a róla sugárzott feszültség, hogy az ember maga is feszülten ül a tévé előtt és feszeng a történeten, mert várja, hogy kirobbanjon valami. A történetmesélés módja amolyan tarantinósan epizódszerű.... Több

2022.02.07 roben2112

Egy kis esti szórakozás

Tipikus Jason Statham-film, egyestés, igazi, popcornos akciómozi. Nem kell tőle nagy durranást várni, de pont elég is az, amit ad ez a film. Nem mondható Guy Richie erős filmjei közé, de teljesen rendben volt a maga kategóriájában. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2023.04.28 Szentgróti Patrik

Feszült, dinamikus, pörgős, kemény film. Jó színészekkel, jó kis sztorival. Nagyon egyben van a film.