
Érdekességek (10)
Állítólag a film bemutatása után egy tampai kórházban a 8-as számot le kellett venni a műtő ajtajáról.
Robin Cooknak a film alapjául szolgáló regény volt a második regénye, az első az 1972-ben elkészített A gyötrelem éve volt.
Magyarországon 1981. július elején mutatták be a mozikban.
A filmbéli Dr. Susan Wheeler szerepére felkeresték Julie Christie-t is, de ő végül nem vállalta a szerepet.
A filmbéli Dr. Susan Wheeler szerepét eredetileg Farrah Fawcettnek (1947–2009) szánták, de ez végül nem valósult meg, mert a színésznőt nagyon lefoglalták a Charlie angyalai (1976–1980) című tévésorozat felvételei.
Ed Harrisnek ez volt az első olyan filmszerepe, amit a mozikban is bemutattak. Korábban csupán tévésorozatokban és tévéfilmekben szerepelt.
Hasonló filmek
Michael Crichton, a film rendezője orvosi tanulmányokat folytatott, míg a könyv írója, Robin Cook valóban orvos (sebész és szemész).
A kómában fekvő betegekről dupla felvétel készült. A mozi verzióban félig meztelenek, a tévés verzióban pedig fel vannak öltöztetve.
Azok a háttérszínészek, akik a kómában fekvő betegeket játsszák, és a vezetékeken csüngenek a klinikán, olyan fizikai megterhelésnek voltak kitéve, hogy csak 6 percig tudtak abban az állapotban maradni. Michael Crichton rendező így mesélte: "Nagyon komplikált volt, mert a színészek csak 6 percig csünghettek a drótokon. Látszik, hogy a felfüggesztések csak a deréknál és a nyaknál vannak. Viszont nekik úgy kellett feküdniük, mintha a felfüggesztés az egész testüket kimerevítené, így egy plusz feszítés került a hátuk alá. Speciális asztalokat építettünk, amik olyan emelőn voltak, mint amivel az autókat emelik fel, és a színészek ezeken az asztalokon ülnek a felvételek között. Amikor pedig lógniuk kellett, az emelőket egész egyszerűen elgördítettük. Azt hiszem, 16 élő embert és 15 bábut használtunk, de a kamera többnyire csak az élő embereket mutatja."