Vendég a francia kastélyban

Vendég a francia kastélyban

Complètement Cramé !

Mióta elvesztette feleségét, Andrew Blake-nek üres a szíve csücske. Egy érzés arra készteti, hogy elhagyja Londont, és visszatérjen Franciaországba, arra a birtokra, ahol megismerte a szeretett nőt. A boldogabb idők emlékeihez vezető útja azonban egyáltalán nem a tervek szerint alakul...
Hogy… Több

Forgatókönyvíró: Christel Henon
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.11.16. | Telekom TVGO (2024.03.01.)
Forgalmazó: Cirko Film

2024.04.02 Dorkateo

Könnyű kis francia etűd. A történet alapja egy novella, a film is elég lett volna rövidfilmnek, mert másfél órányi anyag nem volt benne, hiába a nagy nevek.

2023.11.16 Zsombi

Nems szívesen pontoznám le csak azért, mert nem talált be nálam, de szerintem annyira kihagyható...semmilyen ez a film, hogy az már kicsit fájt.

2023.11.17 Péter

Nem tagadom, hogy én ezt a filmet csakis Malkovich miatt néztem meg, és nem is csalódtam az ő alakításában. Viszont a film teljes egészében eléggé felejthető.

A film 23 466 305 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 11 001 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Annak ellenére, hogy John Malkovich beszél franciául, és jól beszéli a nyelvet, saját elmondása szerint a film forgatása kihívást jelentett a sok párbeszéd miatt.Szerző: csd

Gilles Legardinier rendező már a kezdetektől fogva John Malkovichot szerette volna a film főszerepére felkérni.Szerző: csd

Tíz évbe telt, mire a film megvalósult. Christel Henon producer, társíró és előadóművész saját elmondása szerint már megjelenésekor beleszeretett Gilles Legardinier regényébe.Szerző: csd

A film az azonos című, 2012-ben megjelent regény adaptációja, amelynek szerzője maga a rendező.Szerző: csd