DogMan - A kutyák ura

DogMan

A film 7 324 805 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 124 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 2023-a Velencei Filmfesztiválon ez a film az Arany Oroszlán díj elnyeréséért versenyzett.Szerző: Bafam

Douglas „Dog” vezetékneve Munrow, ami kiejtve Monroe is lehet, és egyik jelenetben úgy is öltözik, mint Marilyn Monroe, és a dalait és énekli.Szerző: Bafam

A film legtöbb jelenetét Franciaországban vették fel (itt született Luc Besson), illetve az USA-ban is forgattak, egész pontosan New Jersey-ben.Szerző: Bafam

Összesen 15 hivatásos kutyakiképzőre volt szükség a film készítőinek a forgatás alatt, hogy ezeket a kutyás jeleneteket le tudják forgatni. Szerző: Bafam

A filmet a főszereplő fejlődésével szinkronban forgatták. Ez lehetővé tette Caleb Landry Jones számára, hogy a lehető legjobban felkészülhessen a szerepére.Szerző: csd

Luc Besson egy korábbi interjúban azt nyilatkozta a film kapcsán: „A közönség azért megy moziba, hogy megközelítse az igazság egy formáját az elmesélt történetben, még akkor is, ha tudja, hogy az fikció. Ebben a filmben a lehető legőszintébb akartam lenni: azt akartam, hogy a néző átérezze a főszereplő érzelmeit, megértse a tetteket, amelyeket az átélt szenvedések hatására követ el, és teljes mértékben azonosuljon vele.”Szerző: csd

Luc Bessonnak azután jutott eszébe a DogMan ötlete, hogy olvasott egy cikket egy családról, akik ketrecbe zárták 5 éves gyermeküket.Szerző: csd

A DogMan premierje a Deauville-i fesztiválon volt, és versenyben volt a velencei fesztiválon.Szerző: csd