Egy botrány részletei

Notes on a Scandal

Bill Nighy
Bill Nighy
Judi Dench

Új tanár érkezik a patinás St. George kollégiumba. Sheba Hart mûvészettörténetet tanít, és másképp gondolkodik a világról, mint legtöbb kollégája. Mégsincs egyedül. Barbara Covett rögtön rokonlelket érez benne, és barátjául fogadja a fiatalabb tanárt. De nem õ… Több

Rendező: Richard Eyre
Író: Zoë Heller
Forgatókönyvíró: Patrick Marber
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.03.01. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.12.29 elekm90

A két főszereplő remeklése a film legfőbb erénye, különösen Judi Dench játéka, egyedül a kissrác alakítása nem tetszett, nála találhattak volna jobbat. A történet merész és izgalmas, 92 percben pedig a tempója is megfelelő.

2016.02.14 rbernadett

Nagyon jó film, de nem nevezném thrillernek, legalábbis én egy pillanatig sem izgultam rajta, ami azért egy thrillernél alap. Két nagyszerű színésznő játéka ez a film, ami fontos témát feszegetne, ha azt nem egy kicsit beteges elme mesélné el. Ugyani... Több

2017.10.14 Deku

Cate Blanchett miatt én nem ezt az összhatást vártam a végére. Többre számoltam amikor ezt a filmet meg akartam nézni. Úgy néz ki magasok voltak az elvárások amiket a filmmel szemben támasztottam viszont nem sikerült jóra így ez most kuka lett.

2015.02.10 Zsceeeka

Cate Blanchett az egyik kedvenc színésznőm, kiváló alakítást nyújt itt is, de Judi Dench viszi a pálmát. A történet meglehetősen tabudöntögető, csak ajánlani tudom.

2015.08.21 Moria99

Kalandos, igazán izgalmas, ugyanakkor vicces, szórakoztató film, nem csalódtam benne. Talán csak egy-két apróság volt az, ami nem tetszett. Egyébként mindenki rendben van benne, a látvány is nagyon jó.

A film 15 millió fontból készült el, és majdnem 50 millió dollárt hozott vissza. 8 filmes díjat nyert, és a kritikusok is pozitívan nyilatkoztak róla. Szerző: Archívum

A forgatókönyv írója Patrick Marber volt, aki Zoë Heller 2003-as regénye, a What Was She Thinkig: Notes on a Scandal alapján dolgozott.Szerző: Archívum

Jack O'Connell felvételizett Steven Connolly szerepére. Szerző: rbernadett

Nicholas Houltot többször is meghallgatták, de végül nem kapta meg azt a szerepet, amit végül Andrew Simpson kapott. Szerző: rbernadett

Te
Zűrös viszonyok