Exodus: Istenek és királyok

María Valverde
Ridley Scott
Sigourney Weaver
Christian Bale

Mózest egy napon a fáraó lánya kimenti a Nílusból, és hercegként neveli fel. Miután a férfi elkövet egy gyilkosságot, elmenekül, ekkor azonban egész további életét meghatározó élményben lesz része: találkozik az Úrral. Mózes szembefordul az istenkirállyal, hogy kivezesse népét a… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier (HU): 2014.12.11. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2024.01.02.)

2019.04.07 dailyfilmsan

Ebben a témában még mindig a Dreamworks-ös Egyiptom hercege lett a legélvezhetőbb. Hiába az elferdítés és a hiányos ábrázolás. Itt az ilyesmi kevéssé áll fenn, mégis erőltetett és borzasztóan lassú lett. Húzza az időt, mintha kéne valamiért, és ez ir... Több

2015.04.24 rbernadett

Ez a film semmivel sem volt több, mint az összes ezt a témát feldolgozó párja. Nem volt ez olyan rossz, de attól amennyibe pénzt beleöltek ettől lehetett volna sokkal jobb is.

2015.08.04 kabel

Nem értem mért volt ez a flm fontos. Technikailag gyönyörű, látszik, hogy egy tapasztalt rendező van mögötte, de nem találtam rdekességet a történetben, sem történelmi vonatkozást.

2017.12.29 diumiu

Szépen kivitelezett film volt, témáját tekintve szeretem az ilyen jellegű filmeket, de nem éreztem igazán kiemelkedő alkotásnak. Érdemes megnézni, de voltak részek amikor azt éreztem, hogy vontatott, illetve maga a játékidő is szerintem hosszú volt.

2017.07.31 Lonka

Maga a történet egy erős közepes, ami engem viszont nagyon zavart az a sokszor maszkszerű smink. A szereposztása elég jó, örültem Joel Edgertonnak.

A rendező, Ridley Scott Tony Scott-nak, elhunyt testvérének ajánlotta a filmet.Szerző: Menyét Ibolya

A filmet Spanyolországban, az Egyesült Királyságban és Marokkóban forgatták.Szerző: dulkap

A filmet Marokkóban és Egyiptomban betiltották. Szerző: dulkap

A forgatás 74 napig tartott.Szerző: ps

(2015. 05. 07.)
Exodus - Istenek és királyok
A nagyszerű színészgárda minden tagja elpocsékolta a tehetségét, mert az alakításuk átcsap őrjöngésbe. Ridley Scott rendezett már jó néhány sokkal színvonalasabb filmet. Több

(2015. 08. 05.)
Vörös-tengernyi kaland
Aki nem olvasta még a Bibliát 3D-s szemüveggel, az most megteheti. Ridley Scott az ókori Egyiptom földjére kalauzol minket, ahol a zsidók 400 éve raboskodnak, de már nagyon mehetnékjük van. Több