Felügyelő életveszélyben

Felügyelő életveszélyben

A Shot in the Dark

A Rózsaszín Párducban feltűnt rettenthetlen Clouseau felügyelő újra nyomoz. Egy előkelő házban gyilkosság történik. Minden nyom a szép szobalányhoz, Mariához vezet, a csalhatatlan szimatú Clouseau azonban kételkedik a lány bűnösségében, még akkor is, ha egyre újabb hullák tűnnek fel a színen, és a látszat szerint mindig Maria a tettes.

Rendező: Blake Edwards
Elke Sommer
Elke Sommer
Herbert Lom

2019.07.02 petresku

Nagyon jól mulattam az egészen, imádom ezt a fajta humort, szerintem a francia filmgyártás egyik csúcspontja ez. És persze az egész történet hihetetlenül jól meg van írva.

2015.11.03 Zsombi

Hiába, egy Peter Sellers film mindig garancia a minőségre. Imádom az alkotásait és most sem okozott csalódást, akik csak a Rózsaszín Párducból ismerik, azok mindenképpen nézzék meg, hihetetlenül jó alkotás ez film!

Maria Gambrelli karaktere újra felbukkan A Rózsaszín párduc fia (1993) című filmben. Claudia Cardinale játszotta el a szerepet, aki Dala hercegnőt játszott az eredeti A Rózsaszín Párducban (1963).Szerző: Thibo84

Maria Gambrelli szerepét eredetileg Sophia Lorennek adták, de megbetegedett és nem tudta vállalni. A következő választás Romy Schneider osztrák színésznő volt, de már elkötelezte magát.Szerző: Thibo84

Habár együtt dolgoztak az A Rózsaszín Párducon (1963) és a Felügyelő életveszélyben (1964) című filmen, Peter Sellers és Blake Edwards között nézeteltérések támadtak, és a forgatás végén mindketten úgy döntöttek, hogy soha többé nem működnek együtt. Végül négy évvel később az Estély habfürdővel (1968), majd ezt követően három A Rózsaszín párduc filmet készítettek el együtt.Szerző: Thibo84

Ez az egyetlen a Blake Edwards által rendezett öt "A Rózsaszín párduc" filmből Peter Sellers főszereplésével, amely eltér a fő témától. Henry Mancini más, de mégis felismerhetőn kapcsolódó, jazz témájú zenét írt ehhez a filmhez.Szerző: Thibo84